Alergie na prach a roztoče postihuje stále více lidí. Dennodenně se potýkáme s neviditelným nepřítelem, kterého porážíme jen s obtížemi. Jeho největší zbraní je schopnost být jednoduše všude: v matracích, peřinách, kobercích, plyšových hračkách, čalouněném nábytku i závěsech. Pokud můžete, zbavte se zbytečných koberečků, záclon i ozdobných polštářků. Jak si tedy poradit se zbylými textiliemi?

Největší pozornost věnujte ložnici. Mějte ji jednoduše zařízenou, bez zbytečných „lapačů prachu“ a maximálně zde omezte jakýkoli bytový textil. Při úklidu utírejte povrchy na vlhko, aby se prach nevířil. Vlhkost vzduchu, a to nejen v ložnici, se snažte udržovat okolo 50 %. Ideálním pomocníkem je klimatizace vybavená speciálními filtry pro alergiky. A v neposlední řadě věnujte pozornost veškerým textiliím, bez nichž se domácnost neobejde.

Nezbytná péče o ložní prádlopece o pradlo lg

Pro matrace, peřiny i polštáře vyberte speciální povlečení, které nepropustí roztoče a alergeny, jen pot a vodní páry. Největším spojencem proti alergiím se ale stane vaše pračka. Pokud se chcete vyhnout nákupu speciálního povlečení, musíte své obyčejné ložní prádlo prát každý týden nejméně na 60 °C. Jestli navíc vaše pračka nabízí program pro alergiky, máte zčásti vyhráno.

Kromě pračky se ale nabízí ještě další možnost: parní dezinfekce. Pravidelné cesty do čistírny se umí prodražit, a proto je na místě zvážit investici do domácího vybavení. Tím je novinka Styler od LG. Na první pohled působí jako designová skříň, na pohled druhý vás překvapí svým širokým využitím.

Praktický pomocník, který…d

Styler má na šířku pouhých 45 centimetrů, ale s přehledem se do něj vejde několik košil, sako, kalhoty, klobouk i s plyšovou hračkou či menší ložní prádlo. A co tedy ta téměř kouzelná skříň umí? Osvěžuje, odstraňuje alergeny (v cyklu Dezinfekce), jemně suší a snižuje pomačkání textilií. Nevyužívá žádné dráždivé chemikálie, vše zvládá pouze pomocí páry a vibrací. Díky tomu jsou parní programy Styleru zcela zdravé oproti chemikáliím, které se běžně využívají v čistírnách.

…dezinfikuje

Dezinfekce na bázi parní technologie True Steam zničí až 99,9 % roztočů, alergenů, mikroorganismů, prachu, bakterií i pylů. Kromě zmíněných textilií do Styleru můžete dát i plyšové hračky, lehčí pokrývky či polštářky, které se doma obtížně udržují. Jeho účinnost potvrzuje i certifikát BAF, Britské nadace pro alergiky.

…osvěžuje

Mezi vaše další oblíbené funkce budou rozhodně patřit i oživení již nošeného oblečení a dosušení oděvů z jemných materiálů. Příjemný večer v restauraci nebo baru s sebou nese i ne tak docela voňavé vzpomínky. Pomocí páry své šaty či oblek snadno zbavíte nepříjemného odéru potu i cigaretového kouře a jako bonus bude oblečení méně zmačkané. Během pouhých několika desítek minut tak můžete směle vyrazit ve stejném outfitu nebo ho jednoduše opět uložit do skříně.

…suší

Program pro dosušení jemných materiálů nebo oděvu, který si chcete vzít na sebe další den, využívá teplého vzduchu, který ale nedosahuje zbytečně vysokých teplot, takže je šetrný k prádlu, které se nesrazí a neponičí. LG Styler ocení nejen domácnost s alergiky a členy s citlivou pokožkou, ale i vytížení manažeři a ti, kdo chtějí šetrně pečovat o své oblíbené oblečení a nenechají si ujít žádnou technologickou novinku.

Více informací o LG Styler naleznete na www.datart.cz.

Reklama