„Snížená hladina vitaminu C se často dlouho nijak neprojevuje, avšak vede například ke snížení protiinfekční imunity a častější nemocnosti. Dítě či dospělý pak užívá antibiotika a další léky, přitom příčina může být tak jednoduchá, a to nedostatek vitaminu C,“ objasňuje, PharmDr. Lucie Kotlářová, vedoucí zdravotnického zařízení inPHARM Clinic, proč je možná i vaše dítě tak často nemocné.

Proč je vitamin C nenahraditelný?

Bez vitaminu C se náš organismus zkrátka neobejde. Má vliv na nespočet tělesných pochodů, které se starají o přežití už od chvíle, kdy se náš organismus v děloze teprve utváří. Jeho nedostatek může vést ke vzniku vývojových poruch (postihujících především mozek, míchu a páteř) miminka a zvýšenému riziku předčasného porodu. Náš vývoj i zdravotní stav však vitamin C ovlivňuje po celé dětství, v dospívání a v dospělosti.

  • Jeho antioxidační účinek chrání imunitní, nervové, svalové, střevní a jaterní buňky.
  • Díky antioxidačnímu a protizánětlivému účinku může přispět ke snížení tíže projevů a působit proti novému vzplanutí alergických onemocnění.
  • Vysoké koncentrace vitaminu C se udržují také v nervových buňkách, respektive v mozku, přičemž je prokázaný vliv vitaminu C na fungování nervového systému včetně pozitivního vlivu na IQ u školních dětí.
  • Snižuje míru únavy a vyčerpání.
  • Pomáhá odvádět z těla toxické látky včetně kancerogenních a neutralizovat nežádoucí oxidační stres. Ten vzniká psychickým i fyzickým vypětím, užíváním léků, prodělanými nemocemi, ale také znečištěným ovzduším, či konzervanty v potravinách.
  • Umožňuje tělu vstřebávat železo z potravin.
  • Je potřebný k tvorbě kolagenu, který je důležitý pro pevnost tkání (cévy, chrupavky, kosti, kůže, vlasy ad.).
  • Zajišťuje fungování imunitního systému.

Není vitamin jako vitamin

5e5e66636fcdbobrazek.pngPřestože je možné získat vitamin C z běžné stravy, ne vždy se to daří. Podle zkušeností některých pediatrů vykazuje jeho nedostatečnou hladinu 89 % jejich dětských pacientů. Proto je sázkou na jistotu podání vitaminu C formou potravinového doplňku. Jenže ani to není tak snadné.

Výzkumy ukazují, že po jednorázovém požití například 1000 mg klasického vitaminu C se až 80 % tohoto množství vyloučí, aniž by byl organismus schopen ho například na úrovni imunitního či nervového systému zužitkovat. Nadto neabsorbovaný vitamin C zůstává ve střevě a v jeho prostředí dráždí žaludek, způsobuje průjem a může se měnit na oxalát, který se vylučuje ledvinami, přičemž právě oxalát (nikoliv vitamin C) zvyšuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Řešení, jak se tomuto vyhnout, ale existuje. Je to vitamin C s lipozomálním vstřebáváním.

Lipozomálním vstřebávání - elegantní řešení z přírody

Díky moderní lipozomální technologii existuje vitamin C, který chrání vrstva přírodních fosfolipidů, které jsou vlastní buněčným membránám. Díky tomu se vitaminu C oproti běžným perorálním formám snáze vstřebává ze střeva do krve a jeho hladina v organismu zůstává vyšší. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.

Účinná pomoc pro děti
5e5e668630dcdobrazek.png
Lipo-C-Askor Junior v tekuté formě obsahuje přírodní vitamin C s lipozomálním vstřebáváním (liposomal delivery, LD), bioflavonoidy z citrusových plodů, extrakt plodu šípku, tukové látky z rostlinných zdrojů a jablečný koncentrát. Jde o výsledek spojení tradičních znalostí a moderní technologie vyvinuté americkými a českými odborníky, přičemž uvedené složení bylo formulováno pod názvem RosaCelip-LD®.

Jak už bylo řečeno, lipozomální vstřebávání vitaminu C ze střeva do krve probíhá snáze, protože není omezováno střevními transportéry (jako je tomu u běžných perorálních forem včetně forem s pozvolným uvolňováním bez lipozomálního vstřebávání). RosaCelip-LD® tak udržuje oproti běžnému vitaminu C v organismu několikanásobně vyšší hladinu a dostupnost pro antioxidační ochranu zdravých buněk a zejména pro imunitní a nervový systém. Díky efektivnímu a postupnému vstřebávání do organismu je zároveň šetrný k ledvinám a zažívacímu ústrojí.
5e5e6711d14b0obrazek.pngKaždé balení Lipo-C-Askor Junior navíc obsahuje proužky Uro-C-Kontrol. Půl minuty po namočení v čerstvé moči podává zabarvení proužku orientační informaci o tom, zda jsou antioxidační kapacita a všechny systémy - zejména imunitní, nervový, pohybový a kardiovaskulární - dostatečně zabezpečeny vitaminem C. V ideálním případě (žluté zabarvení) je potřeba v daném dávkování pokračovat anebo v případě nedostatku vitaminu C v organismu (zelené zabarvení) jeho denní dávky navýšit.

Další informace najdete na stránkách www.inpharm.cz a www.lipocaskor.cz.
5e5e663279035obrazek.png

Přečtěte si také:

Reklama