64afe05b7a092obrazek.png

Když se dostáváme do období perimenopauzy a menopauzy, naše tělo prochází nesčetnými změnami. Jednou z těchto změn, která nás může vést až k pláči, je pokles kvality a objemu vlasů. I když nemůžeme vrátit ručičky času ani změnit svou genetickou výbavu, rozhodně můžeme využít sílu běžně dostupných potravin k podpoře hormonální rovnováhy a zvýšení produkce keratinu. Zařazením určitých potravin do každodenního jídelníčku můžeme vyživovat vlasy zevnitř a podpořit tak jejich zdravější, silnější a živější vzhled.

Sója: rostlinný hrdina pro vlasy

Studie prokázaly, že strava bohatá na rostlinné potraviny, zejména sóju, může chránit před vypadáváním vlasů. Bylo prokázáno, že sloučeniny obsažené v sóji, jako jsou izoflavony, významně podporují růst vlasů. Proč tedy nepřejít na sójové mléko nebo nezařadit do jídel více tofu a tempehu?

Papriky: zpestření růstu vlasů

Pálivé papriky s obsahem kapsaicinu mohou stimulovat růst vlasů tím, že zlepšují prokrvení vlasové pokožky. Nezapomeňte však, že kapsaicin by se měl konzumovat, nikoli aplikovat přímo na vlasy nebo pokožku hlavy. Kromě toho jsou papriky fantastickým zdrojem vitamínů a minerálů, které podporují zdraví vlasů. Takže směle do toho - okořeňte si život! 

Dýňový olej: elixír bohatý na živiny

Dýňový olej může díky svému antiandrogennímu účinku potenciálně napomáhat růstu vlasů. Tento olej je plný živin, jako jsou bílkoviny, nenasycené mastné kyseliny a karotenoidy, které podporují zdravý růst vlasů. Zkuste ho používat do salátových zálivek nebo přidejte pár kapek do ranního smoothie.

Vejce: superpotravina s vysokým obsahem živin

Vejce jsou zdrojem živin, které si vaše vlasy zamilují. Jsou plná bílkovin, biotinu, zinku, selenu a síry, které přispívají ke zdravému růstu vlasů. Dokonce i vaječná skořápka, pokud je správně zpracována, může mít významný přínos pro zdraví vašich vlasů.

Brukvovitá zelenina: nejlepší přítel vašich vlasů

Křížatá zelenina, jako je květák, brokolice a kapusta, je bohatá na foláty a síru, které podporují růst vlasů tím, že podporují keratinizaci aminokyselin. Obsahují také DIM, sloučeninu, která pomáhá vyrovnávat hladinu estrogenu a má anti-DHT účinky. Nezapomeňte si tedy na talíř naložit tuto křupavou zeleninu!

Foláty a síra: Tyto minerální látky obsažené v brukvovité zelenině podporují keratinizaci aminokyselin a podporují růst vlasů.
DIM: Tato sloučenina pomáhá vyrovnávat hladinu estrogenu a má anti-DHT účinky. DHT (dihydrotestosteron) souvisí s vypadáváním vlasů u žen. Konzumace velkého množství potravin, které blokují DHT, může pomoci snížit hladinu DHT a zabránit vypadávání vlasů.

Jogurt: probiotická síla v kelímku

Čím více pronikáme do světa mikrobiomu, tím více si uvědomujeme jeho hluboký vliv na naše tělo. Nerovnováha mikrobiomu může přispívat k vypadávání vlasů, zejména v období perimenopauzy a menopauzy. Ale nebojte se, potraviny bohaté na probiotika, jako je jogurt, mohou pomoci obnovit rovnováhu. Jogurt nejenže podporuje celkové zdraví organismu, ale je také plný bílkovin a železa, dvou základních živin pro silnou tvorbu vlasů.

Vhodné doplňky stravy a vitamíny na vlasy

Kromě těchto změn ve stravě zvažte, zda do svého jídelníčku nezařadit doplněk stravy podporující komplexní zdraví pokožky hlavy. Hledejte produkt, který obsahuje nejen vitamíny, ale i probiotika i prebiotika, aby podpořil mikrobiom vaší pokožky a její celkové zdraví. Silná a zdravá pokožka hlavy následně produkuje zdravý vlas. 

64afe0a5c667fblobid0.png

Nakonec zvažte přidání doplňku stravy, který cíleně podporuje zdraví vlasových cibulek a růst nových vlasů. Vyzkoušejte například Collamedic Hair Care KeranatTM.  Obsahuje patentovanou látku získanou z rostlinných extraktů, která podporuje růst vlasů a zlepšuje jejich hustotu. Tento doplněk také snižuje vypadávání vlasů a přispívá k zdraví pokožky hlavy. Klinické studie ukázaly, že 91 % osob zaznamenalo po třech měsících užívání snížení vypadávání vlasů. 71 % osob si pak všimlo zlepšení kvality vlasů.

64afe0ad488fdobrazek.png

Nezapomeňte, že před výraznými změnami v jídelníčku, nebo zahájením terapie formou sady doplňků stravy, je vždy nejlepší poradit se s lékařem.

Souhrnný odkaz na e-shop
64afe0cc6e903obrazek.png

Reklama