• Pro pevné a lesklé vlasy

Avokádo je vhodné především pro vlasy suché, bez života, s roztřepenými konečky. Antioxidanty si navíc poradí i se zanedbávanou pokožkou hlavy. K přípravě vlasového zábalu budete potřebovat jedno avokádo a bio kokosový olej. Pokud máte vlasy dlouhé, použijte avokáda dvě, přebytečné množství můžete využít na hydratační obličejovou masku. Dužinu měkkého avokáda rozmačkejte vidličkou na jemnou kašičku a přidejte rozehřátý kokosový olej. Měla by vzniknout vláčná hmota. Důkladně rozetřete do suchých vlasů, nechte působit po dobu jedné hodiny. Pro intenzivnější účinek překryjte vlasy plastovým sáčkem a zabalte do ručníku. Po uplynutí doby vlasy umyjte klasickým způsobem. Výsledek uvidíte a ucítíte ihned. 

Masku používejte jednou za deset dní. 

  • K omezení vrásek a rozzáření pleti

Díky “pozitivním” tukům, vitaminům a minerálům je avokádo vhodné především jako maska na obličej, krk a dekolt. Pokožku intenzivně hydratuje, dodává jas, zpomaluje její stárnutí a omezuje tvorbu vrásek. Možností k přípravě pleťové masky existuje nespočet. Každý týden lze vyzkoušet jinou alternativu. Nic nezkazíte univerzální směsí skládající se z avokáda, lžičky medu a polévkové lžíce bílého jogurtu. Vytvořte jemnou kašičku, kterou aplikujte na perfektně vyčištěnou pleť. Nechte působit 15-20 minut, následně smyjte vlažnou vodou. Na závěr naneste silně vyživující krém, nezapomeňte ani na sérum! Během pár minut dostanete do pokožky vše, co ke krásnému vzhledu potřebuje.

Masku používejte minimálně jednou týdně.

  • Proti otokům pod očima

Na kruhy pod očima není vhodná pouze okurka a čajové sáčky, ale i avokádo. Slupky z avokáda můžete používat ihned po oloupání. Přiložte v plátcích kolem očí. Po deseti minutách relaxu s nimi oční okolí promasírujte. Když jsou otoky výrazné, mají tmavší odstín, dejte slupku na pár minut do mrazáku.

Lze používat bez omezení.

  • Na záděrky a lámající se nehty

Avokádo obsahuje také biotin, ten je vhodný pro péči o suchou pokožku. Pokud se vám nedaří za pomoci krému ruce zjemnit, vyzkoušejte avokádový regenerační zábal. Rozmačkejte polovinu dužiny avokáda, přidejte pár kapek citronu, vaječný bílek a polévkovou lžíci olivového oleje. V silné vrstvě naneste směs na ruce a navlékněte bavlněné rukavice. Doba působení by měla být minimálně dvacet minut. Sundejte rukavice a jemně ruce promasírujte, nechte dalších deset minut účinkovat. Ruce omyjte a naneste hydratační krém. 

Zábal používejte dle potřeby

  • Pro hladké nohy bez zrohovatělé kůže

Právě teď je ideální čas věnovat zvýšenou péči nohám. Zaměřte se nejen na pravidelné promazávání a lakování, ale také na regenerační masky. Smíchejte dužinu celého avokáda se dvěma lžícemi rozdrcených ovesných vloček, lžící medu a dvěma lžícemi olivového oleje. Můžete použít i bambucké máslo, pokud jej doma máte. Vzniklou směs naneste v dostatečně silném množství na nohy a jemně promasírujte. Na nohy dejte igelitové sáčky a na ně teplé ponožky. Nechte masku pracovat půl hodiny až hodinu. Když vydržíte déle, tím lépe. Pak už stačí nohy umýt a aplikovat krém s obsahem urey, který je pro nohy nejlepší.

Používejte alespoň jednou týdně.
Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama