Mléko je základní potravinovou surovinou, která nás provází od útlého dětství.
Protože chceme žít zdravě a dnešní doba dává zdravému životnímu stylu velký prostor, mléko je jeho neoddělitelnou součástí. Žádná hospodyňka si neumí představit připravovat chutné pokrmy bez mléka. Ty jsou navícnejen chutné, ale i zdravé a zachovávají si nutriční výhody mléka. Mléko a mléčné výrobky mají řadu důležitých výživových složek. Jejich zařazení do jídelníčku neznamená pít jen mléko, případně jíst čerstvé mléčné výrobky, ale také z něj spoustu dobrot připravovat.

Proč právě mléko?

· Mléko je zdrojem lehce stravitelných bílkovin.
Bílkoviny z mléka jsou pro náš organismus dostupnější než bílkoviny z masa a luštěnin.
· Mléko je zdrojem snadno dostupné energie.
Energetická hodnota kravského mléka se pohybuje od 150 do 250 KJ ve 100 ml, v závislosti na obsahu tuku. Z nutričního hlediska je nejvhodnější mléko polotučné a mléčné výrobky se středním obsahem tuku (např. jogurt kolem 3 % tuku).
· Mléko je nejvýhodnějším zdrojem vápníku a stopových prvků.
Obsahuje velké množství vápníku – 120 mg ve 100 ml., který je v zde přítomen ve formě organické molekuly laktátu, která se v organizmu vstřebává až z 90 %, Lepšímu vstřebávání vápníku a jeho ukládání do kostí napomáhají navíc další vitaminy a minerální látky v mléce obsažené, především fosfor a vitaminy A, C a D.
· Mléko je zdrojem fosfolipidů a nukleitodů.
Jsou to významné, biologicky aktivní látky, které vytvářejí membrány buněk, ovlivňují nervové a imunitní funkce v organizmu. Celkově zlepšují kondici, obranyschopnost, paměť a soustředění.

Na našem trhu je velký výběr mléčných výrobků, z regálů v obchodech jsou řady výrobků od různých firem. Pokud ale chcete zdravé čerstvé mléko nebo jiný mléčný výrobek, vyzkoušejte ty výrobky, které najdete v obalech Pure-Pak®. Poznáte je snadno, jsou ve tvaru domečku s klasickou stříškou do špičky. Jejich výhody vás jistě příjemně překvapí:
· Obal je lehký a přitom pevný, nemusíte se bát jeho protrhnutí.
· Dokonale chrání výrobek a umožňuje zachování přirozeného obsahu živin a vitaminů.
· Otevírání obalů Pure-Pak® je snadné. Hubičkou, kterou vytvoříte stiskem rozevřené stříšky obalu, pak mléko pohodlně a čistě naléváte. Pokud karton nevyprázdníte až do dna, můžete jej opět uzavřít.
· Některé z obalů Pure-Pak® jsou opatřeny šroubovým uzávěrem, díky kterému je otevírání ještě snadnější. Nedopitý nápoj je také možné zpětně uzavřít.
· Je maximálně šetrný k životnímu prostředí, neboť na rozdíl od kartonů na trvanlivé mléko neobsahuje hliníkovou fólii.
· Čerstvé mléko, budete-li ho uchovávat v chladničce, vydrží v tomto obalu čerstvé nejméně 5 dní.
Čerstvé mléko je v obchodech uchováváno v chladicích boxech. Zde ho snadno         najdete podle loga na obalu.

Abyste se přesvědčili o tom, že z mléka lze vařit i velmi jednoduše a chutně, klikněte ZDE.

 

Reklama