Výhody stravy bohaté na antioxidanty jsou stěží tajemstvím, ví se o nich už dlouhou dobu, a proto je vhodné si všechny jejich plusy připomenout a zařadit do jídelníčku ještě o trochu více.
Antioxidanty pomáhají bojovat proti škodám způsobeným znečištěním, stresem a špatnou stravou. Volné radikály mají tendenci urychlit proces stárnutí, pokud jde o naši pokožku, a to je přesně to, proti čemu antioxidanty pomáhají bojovat. Do této skupiny látek patří vitamíny A, B6, C, E, zinek, selen, beta-karoten, koenzym Q10, pyknogenol, alfa-lipoová kyselina atd. Až ale půjdete příště nakoupit, připište si na seznam potraviny bohaté na antioxidanty, které ještě více podpoří boj proti všem nepříznivým vlivům, které na nás dnes a denně útočí.
5bf2a149c2f89obrazek.jpg

Zázračné antioxidanty

Aby bylo opravdu jasno – antioxidanty jsou všechny živiny, vitaminy a minerály, které chrání buňky před poškozením volnými radikály. Neutralizují je dříve, než v těle způsobí nežádoucí procesy a stanou se pro náš organismus problematické. Volné radikály jsou pak látky, které tělo ani nevyužije, ani nepotřebuje, což vede k nežádoucím vlivům na naše tělo. Pleť kvůli nim předčasně stárne, mají vliv na srdeční onemocnění, oslabují imunitu...

A právě proto bychom se měly antioxidanty dopovat na maximum!

Přírodní antioxidanty

anti.jpg

Také si přečtěte: