jahody

Jejich konzumace má pozitivní účinek na tvorbu testosteronu. Podporují metabolismus, vylučování, působí proti vzniku močových a žlučových kamenů, snižují nachlazení, pomáhají při léčbě chorob srdce.

Královské ovoce

Víte, o jakém ovoci je řeč? Jahody jsou často symbolem pravého léta. Užíváme si jejich barvu, šťavnatou chuť i vůni. Jsou známy už z dob starověkého Říma. Ve středověku je pěstovali hlavně mniši v klášterech a za vznik jahodajahod, jak si na nich pochutnáváme dnes, vděčíme zodpovědnému křížení několika druhů jahod na honosném dvoře Ludvíka XIV.

Toto smyslné ovoce bylo pro svou chuť považováno za královské ovoce či za ovoce lásky, kdy jeho konzumace měla podporovat chuť k sexu. Nejen francouzský básník Franςois Villon hluboce toužil po jahodových rtech. A kdo by neznal neodolatelnou kombinaci výborného šampaňského a jahod? Jahody jsou nejen velmi chutné ovoce, ale i našemu zdraví mají co nabídnout.

Zdroj vitaminů

Jahody jsou velmi bohatým zdrojem vitaminu C. Víte, že jeho obsah může být až 2x vyšší než v citronech? Díky němu nás jahody ochrání před tvorbou volných radikálů v těle, které mají neblahé účinky na stárnutí orgánů i pokožky. Jsou také zdrojem dalších vitaminů jako například vit. A, B, E a některých organických kyselin, které působí v prevenci proti nádorovým chorobám.

Zdravé mlsání

Naše malé poklady jsou také výrazným zdrojem tekutin, jelikož plody jsou tvořeny z 87 % vodou. Konzumace jahod může prospět při nachlazení, revmatu, díky vysoké koncentraci železa pak i těm, kteří trpí chudokrevností. Pro ty, které drží dietu, máme také dobrou zprávu, 100 gramů jahod totiž obsahuje pouze 29 kalorií.

Ale pozor - lidé alergičtí na acylpyrin nebo lidé se střevními potížemi by měli jahody ze svého jídelníčku raději vynechat.

Štrůdl s jahodami a krémem

  • jahody150 ml mléka
  • 15 g kukuřičného škrobu
  • 100 ml smetany
  • 3 velké žloutky, 1 vejce na potření
  • 40 g krupicového cukru
  • 250 g listového těsta
  • hladká mouka na posypání válu
  • 200 g jahod, pokrájených na půlky

Nejprve uděláme žloutkový krém. V trošce mléka rozmíchejte kukuřičný škrob. Zbývající mléko smíchejte se smetanou a přiveďte k varu. Žloutky utřete v misce s cukrem a přidejte k nim třetinu mléka se smetanou a škrob a promíchejte. Pak přidejte zbytek tekutiny a vraťte do hrnce a za stálého míchání přiveďte k varu, aby krém krásně zhoustl. Nechte zchladnout

Listové těsto rozválejte a potřete ho krémem, navrch poklademe půlky jahod, posypeme cukrem a zarolujeme. Potřeme rozkvedlaným vejcem a necháme péct v předehřáté troubě na 180 °C. Pečeme asi 45 minut.

Výborné na pleť

Díky tomu, že v nich najdeme velké množství manganu, který je prospěšný pro pevnost a růst vlasů a pokožky, se jahody využívají také v kosmetice. Lidé s kožními problémy mohou vyzkoušet masku z rozetřených syrových jahod, působí hojivě a protizánětlivě.

Zklidňující maska
4-5 zralých jahod rozmixujeme se 3 lžícemi tvarohu, 1 lžící jogurtu a 1 lžičkou olivového oleje. Naneseme na obličej, krk a dekolt a necháme 15 minut působit. Opláchneme vodou.

Máte na zahrádce jahody? Kupujete je? Chutnají vám?