Obezita je nejen značným problémem naší populace v současnosti, ale velkou hrozbou pro budoucnost. Týká se nejen dospělých, ale také hrozivě narůstá i u dětí a trend tohoto vývoje je bohužel výrazně negativní.


Snížení hmotnosti
– dlouhodobé, optimálně trvalé, se daří u malého procenta postižené populace. Současně v této skupině obyvatel výrazně narůstá riziko vzniku a zhoršení závažných civilizačních onemocnění – diabetu II.typu, kardiovaskulárních chorob – zejména hypertenze, ale i onemocnění pohybového aparátu.


Úspěšné, účinné, pro zdravotní stav bezpečné snižování nadváhy je proces dlouhodobý, který vyžaduje mnohá pravidla. Z hlediska dlouhodobé úspěšnosti je stěžejní upravit příjem potravy takovým způsobem, aby pro obézního neznamenal takové omezení, které by vnímal jako hladovění či takové 1omezení, které ho po krátké době donutí režim porušit či ukončit. Je proto třeba zajistit takové stravování, které nebude znamenat složitou přípravu, náročné zajišťování surovin a nebude chuťově jednotvárné či nevýrazné. Současně zajistí vyváženou skladbu živin s ohledem na potřeby redukujícího – tedy s vyšším obsahem kvalitních bílkovin, sníženým obsahem sodíku a vyváženým poměrem ostatních živin, zejména s důrazem na nižší množství a vysokou biologickou kvalitu tuků.

 

Takové složení garantuje strava Diet+, jejíž složení i receptury podléhají schválení předních nutričních odborníků. Navíc pro obézní je zcela zásadní fakt, že pokrmy jsou ihned připraveny ke konzumaci, díky sterilizaci nevyžadují žádné speciální skladování a jsou dostupné ve více chuťových variantách.

 

Nutriční složení pokrmů Diet+ odpovídá aktuálním poznatkům o nutriční skladbě redukčních režimů, s vyšším podílem proteinů – důležitým nejen pro snížení pocitu hladu, ale zejména pro zabránění odbourávání svalové tkáně. S nízkým glykemickým indexem - který zajistí dlouhodobý pocit sytosti a zabrání nežádoucím výkyvům glykémie.

 

Tamara Starnovská
Vrchní nutriční terapeutka FTNsP

 

Více na www.dietplus.cz nebo bezplatné infolince 800 101 334.

Reklama