img

Milujete letní grilování? Současné počasí je pro večerní posezení úplně ideální! Přinášíme vám několik tipů na zdravé grilování s pomocníky od Zepter!

Ingredience (4 osoby):
4 plátky vepřové krkovice
250 g cherry rajčat
½ žluté papriky
½ červené papriky
½ zelené papriky
1× jarní cibulka
grilovací koření (nebo koření dle chuti)
olej
sůl
pepř

Postup přípravy:
Plátky vepřové krkovice omyjeme a důkladně osušíme, nenaklepáváme. Abychom maso nemuseli nakládat několik dní dopředu, vložíme ho do skleněné nádoby Zepter VacSy (MINI SET VacSy VGM-150) zakápneme olejem, prosypeme kořením, osolíme a opepříme dle chuti. Přiložíme víko a třikrát až čtyřikrát VacSy pumpou odsajeme vzduch, aby maso do sebe natáhlo koření.

Rozehřejeme grilovací pánev Zepter (TP-030-28-LSC) tak, aby se šipka indikátoru tepelné regulace nacházela v zeleném poli. Maso vložíme na pánev a grilujeme z obou stran.
Poté přidáme nakrájenou červenou, zelenou a žlutou papriku, cherry rajčata vcelku, nakrájenou jarní cibulku a pozvolna dogrilujeme společně s masem.

Jako přílohu podáváme tmavé a světlé celozrnné pečivo.

Dresinky

zepter

  • Křenový

Ingredience:
1× čerstvý křen
1× červené jablko
sůl
pepř
citron

Postup přípravy:
½ čerstvého křenu a ½ červeného jablka vložíme do misky, lehce rozmixujeme za pomoci nožové hlavy Zepter MixSy (VG-022-K), zakápneme citronem a přidáme sůl a pepř dle chuti.

  • Majonéza

Ingredience:
100 ml mléka
olej
¼ žluté papriky
¼ oranžové papriky
pažitka
sůl
pepř

Postup přípravy:
Do misky přidáme 2 lžíce oleje a 100 ml mléka a vyšleháme s pomocí nástavce na míchání Zepter MixSy. Do hotové majonézy přidáme ¼ žluté papriky, ¼ oranžové papriky, ozdobíme pažitkou a osolíme a opepříme dle chuti.

  • Tzaziky

150 ml zakysané smetany
½ salátové okurky
česnek
sůl
pepř

Postup přípravy:
Do misky dáme zakysanou smetanu, okurku nakrájenou na menší kousky, stroužek česneku a rozmixujeme za pomoci nožové hlavy Zepter MixSy. Nakonec osolíme a opepříme dle chuti.

Dezert

  • zepterJahodová zmrzlina

Ingredience:
300 g mražených jahod
1 šlehačka
dle chuti cukr

Postup přípravy:
Ovoce bez rozmrazování smícháme se smetanou a pomocí nožové hlavy Zepter MixSy vše vyšleháme do chutné zmrzliny.

Více na www.zepter.cz.

Pozor soutěž!

Rádi soutěžíte? Pak neváhejte a hrajte o automobil Hyundai i30cw a 999 Zepter cen za 1 milion! Více na www.zepterhra.cz.

 

hra

 

Reklama