Co by to bylo za život, kdybychom si ho čas od času neosladily, že? Velké štěstí, že se začaly na stáncích objevovat chutné a zdravé dobroty.
„Pokud milujete sladké a těžko mu odoláváte, soustřeďte se na takzvané „funkční potraviny“. Jedná se o produkty, které obsahují zdravé složky. Je to například pomazánka s obsahem kakaa a nenasycených mastných kyselin nebo plátky sušené jablečné vlákniny, které jsou jemně kyselé a lehce sladké. Nestíháte svačinu? Zvolte sladkost s obsahem vlákniny. Navodí pocit nasycení a stabilizuje krevní cukr. Pokud výjimečně nahrazujete oběd, sáhněte po proteinové tyčince s kvalitními tuky. Nejjednodušší možností je čtvereček kvalitní hořké čokolády. Theobromin, který dobrá čokoláda obsahuje, má stimulační účinky a kakaové máslo má poměrně vysoký antioxidační potenciál,“ říká: Ing. et Bc. Šárka Tvrdoňová, výživová poradkyně myidentity.cz.
5b029b76bf4c2obrazek.png

Ořechová a kakaová másla

Myslíte si, že zrovna máslo není to pravé (nejen) ořechové, čím zahnat chutě na sladké? Omyl, tyto lahodné krémové pasty si rozhodně zamilujete a budete je chtít snídat i svačit.
Másla s ořechy nebo kakaem získávají stále větší a větší popularitu. Ořechová másla obsahují řadu důležitých živin včetně bílkovin, vitaminů, minerálních látek, omega-3 a omega-6 esenciální mastné kyseliny, vlákninu a fytochemikálie, které mohou pomoci předcházet rakovině. Zdravé ořechy obsahují v hojném množství vitamín E, přezdívaný král antioxidantů a vitamín plodnosti. Dále v nich najdeme vitamíny skupiny B, které přeměňují tuky, cukry a bílkoviny na energii. V ořeších se nachází i zinek, nezbytný pro zdravou kůži a vlasy.
Čokoládové pomazánky mají snížený obsah cukru a bývají často slazená stévií. A co víc?
5b02a3b405212obrazek.png

  • Přispívají k budování kvalitní svalové hmoty.
  • Podporují kostní hmotu.
  • Jsou vhodné pro „low carb“ diety- se sladidly z rostlinných zdrojů.
  • Chrání svalovou hmotu před katabolickými procesy.

A jak si tuhle dobrotu dopřávat?

  • Přidejte si lžičku tohoto másla do vaší ovesné nebo jiné ranní kaše.
  • Ochuťte si jím vafle, proteinové palačinky nebo opečený toust.
  • Doslaďte si máslem svoje oblíbené ovoce...

Také si přečtěte:

Uložit

Uložit

Reklama