Jogurt s chia semínky a ovocem

Začíná nový školní rok a my vám přinášíme tipy na zdravé a chutné svačiny pro děti i dospělé. Jogurt s chia semínky je připravený za pár minut, skvěle chutná a můžete do něj použít ovoce, jaké máte zrovna doma.

Proto je tohle jídlo tak zajímavé. Může totiž pokaždé chutnat trochu jinak. Já jsem tentokrát měla ostružiny, tak jsem je použila. Asi dvacet ostružin jsem rozmixovala a smíchala s jogurtem. Zbytek jsem nechala vcelku a přidávala do jogurtu, používala i na ozdobu.

Už jsem zkoušela chia jogurt i s jahodami, banánem, hruškami a borůvkami. Chia semínka však nesmí nikdy chybět.

Chia je opravdu hvězdou mezi superpotravinami. V droboučkém semínku se skrývá množství antioxidantů, vitamínů, minerálů, vlákniny, aminokyseliny, bílkovin a omega-3 mastné kyseliny zvané kyselina alfa-linolenová. Toto semínko má takový zdravotní přínos a pomáhá při tolika různých obtížích, že dnes už mnoho lidí ví, že se jedná o jednu z nejzdravějších potravin na světě.

Semínka chia jsou vhodná pro kohokoliv z nás. Jsou malá, tmavá, nevýrazné chuti. Můžete si je zamíchat do nápoje, do jogurtu, přidat do pečiva, do salátu. Hodí se téměř kamkoliv. V jídle je vlastně ani nepostřehnete.

jogurt s chia semínky a ostružinami

Suroviny

  • 500 g bílého jogurtu
  • 3 plné lžíce suchých chia
  • ovoce podle chuti
  • pokud není ovoce dost sladké, tak trochu medu na oslazení

Postup

Ideální je, když si tuto svačinu začnete chystat den předem. Chia semínka vmíchejte do jogurtu. Pořádně promíchejte.

Rozmixujte část ovoce, kterou máte připravenou. Můžete kombinovat i více druhů, můžete přidat dokonce i nasekané ořechy nebo třeba trochu kakaa. Fantazii a chutím se meze nekladou.

Rozmixované ovoce přimíchejte k jogurtu. Směs rozdělte na porce. Do misek, skleniček nebo, když chcete svačinu zabalit dětem do školy, do sklenic se šroubovacími uzávěry.

Nahoře ještě ozdobte ovocem. Nechejte vychladit v lednici, ideálně do druhého dne, ale když nestíháte, tak alespoň pár hodin.

Chia semínka nabudou, jogurtová směs tím zhoustne a chutě ovoce a jogurtu se krásně prolnou.

Dobrou chuť přeje Elly.

Čtěte také

Reklama