bebe

Jogurt patří mezi zakysané mléčné výrobky, o jejichž pozitivním účinku byli přesvědčeni již naši předkové. Jogurty obsahují speciální mikroorganismy (probiotické kultury), které patří mezi velmi „přátelské" a jejich význam pro zdraví byl prokázán v mnoha klinických studiích. Jsou také cenným zdrojem kvalitních bílkovin. Z minerálních látek jsou mléčné výrobky cenné zejména pro vysoký obsah vápníku, který se v mléčných produktech nachází ve velmi dobře vstřebatelné formě.

„Pravidelná konzumace jogurtů přispívá ke správnému složení mikroflóry (s převahou bakterií mléčného kvašení), což významně ovlivňuje zdraví. Správné složení mikroflóry pomáhá chránit střevní sliznici před tvorbou a vstřebáváním toxických látek, zlepšuje zažívání, posiluje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu v krvi,“vysvětluje nutriční terapeutka Karolina Hlavatá.

Když k jogurtu přidáte celozrnné cereálie, získáte dvojnásobně zdravou směs. Celozrnné cereálie obsahují hlavně nerozpustnou vlákninu, v menší míře i vlákninu rozpustnou.

Nerozpustné vláknina zlepšuje střevní peristaltiku a ve střevech působí jako čistící kartáček. Uplatňuje se proto v prevenci zácpy, žaludečních a duodenálních vředů, dráždivého tračníku, hemoroidů a nádorových onemocnění střev. Rozpustná vláknina dobře bobtná, a tím navozuje rychlejší pocit sytosti. Proto sníte i menší množství jídla. Vláknina také zpomaluje trávení a vstřebávání živin. Výsledkem je pokles hladiny krevního cukru a inzulínu, takže nemáme brzy pocit hladu.

bebe

Obiloviny jsou také cenným zdrojem vitamínů (zejména skupiny B, v pšeničných klíčcích se jedná o vitamin E), minerálních látek (např. hořčík, fosfor, vápník, železo) a látek santioxidačním účinkem (z fytoestrogenů obilovin to jsou hlavně lignany, flavonoidy a isoflavonoidy).

Zdravá snídaně pro celou rodinu: Dopřejte zdravou snídani sobě i dětem. Kupte si BeBe Dobré Ráno ve zvýhodněném rodinném balení. Nezapomeňte svojí snídani doplnit o kousek ovoce a dostatečné množství tekutin.

Reklama