CERE.jpgFoto: BONAVITA

Hladina cukru v krvi by měla být pokud možno během dne co nejstabilnější. Potraviny s vysokým obsahem jednoduchých cukrů ji ovšem prudce vychylují, a to tělu škodí. Z tohoto pohledu jsou proto ke snídani nevhodné různé přeslazené koláče z bílé mouky apod. O dost lepší variantou jsou kvalitní ovesné cereálie. Obsažená vláknina hladinu krevního cukru snižuje, a stejně tak zdroj bílkovin například v podobě jogurtu či tvarohu, který se k cereáliím skvěle hodí.  

Dvě novinky pro start dne

Firma BONAVITA nyní přichází se dvěma novinkami, ve kterých navýšila množství ovesných vloček na 55 %. Milovníky čokolády uspokojí Ovesné cereálie s čokoládou, které navíc obsahují 20 % obilných kuliček v čokoládě a 12 % mléčné čokolády. Pro ty, kteří upřednostňují ovocné příchutě, jsou tu Ovesné cereálie s jahodami. Oba produkty mají vysoký obsah vlákniny a nízký obsah přidaného cukru. Vaši štíhlou linii tedy neohrozí, a zasytí i jejich menší množství.

cerealie.jpgFoto: BONAVITA

A právě obsažený oves dělá z cereálií skvělou snídaňovou volbu. Tato obyčejná plodina má totiž parádní složení a účinky na lidské tělo. Je bohatá na vlákninu, železo, vitamin B1, fosfor, lecitin, betaglukany a další látky. Oves navíc dobře snášejí i lidé s celiakií, takže ho v omezené míře mohou začlenit do svého jídelníčku.

Oves v praxi:

  • usnadňuje trávení
  • pomáhá snižovat hladinu cholesterolu v krvi
  • pozitivně působí na nervovou soustavu, a tedy i příznaky deprese či psychické vyčerpanosti
  • udržuje v dobré kondici imunitní systém apod. 

V této obyčejné potravině se tedy skrývá velká síla, kterou by bylo škoda nevyužít v rámci našeho jídelníčku.

Zajímavostí je, že oves patří k nejmladším obilovinám a kaši z něj si dopřávali například germánští bojovníci, aby měli dostatek energie na svá tažení za kořistí. Obklad z ovesných vloček se v lidovém léčitelství používal a dodnes používá na kožní problémy, jako jsou například různé vyrážky.  

Bonavita-DSC6784.jpgFoto: BONAVITA

Na co se můžete těšit?

Ovesné cereálie od Bonavity budeme v redakci testovat, takže už teď se můžete těšit na naše recenze, ve kterých prozradíme, jak nám chutnalo. Zároveň bude probíhat i soutěž o pět balíčků se snídaňovými cereáliemi, které vám dodají energii nejen na celé ráno, ale i dopoledne. Nezapomeňte, že snídaně by měla tvořit 20 až 25 % vašeho celkového denního energetického příjmu.

O společnosti BONAVITA

Jméno BONAVITA je asi většině Čechů dobře známé, protože historie této tuzemské rodinné společnosti sahá až do roku 1991. Název znamená v překladu Dobrý život, a to je filozofie, kterou se firma řídí. V jejím portfoliu výrobků najdete nejen zmíněné cereálie, ale i další druhy. Dále také müsli, ovesné kaše, cereální, ořechové a müsli tyčinky, cereální nápoje, trvanlivé pekařské a pufované výrobky, popcorn, těstoviny a sójové potraviny. Zkrátka vše, co patří do vyváženého a racionální jídelníčku. Nejdůležitějšími hodnotami pro společnost BONAVITA jsou co nejvyšší kvalita výrobků a spokojenost zákazníků. Více informací se můžete dozvědět na stránce www.bonavita.cz nebo www.nepreskakujsnidani.cz.

Reklama