shutterstock-2087059702.jpg
Foto: Shutterstock

Jednou z hlavních věcí, kterou Dr. Geetika Mittal Gupta doporučuje, je měnit každý týden povlak na polštář. Zkuste to a možná vás příjemně překvapí, jak velkou změnu na své pleti brzy zaznamenáte. „Pokud jste do teď tento trik neznali, je pravděpodobné, že jste spali s odumřelými kožními buňkami a bakteriemi,“ říká v příspěvku. „Výměna povlaku na polštář jednou týdně je pro vaši pokožku to nejlepší,“ uvádí dále a dodává, že samotný polštář je nutné vyprat nebo chemicky vyčistit každých alespoň šest měsíců.

Na povlacích může ulpívat mnoho škodlivých prvků, jako jsou roztoči, chlupy domácích zvířat, maz, odumřelá kůže, nečistoty a bakterie. To vše může na naši kůži působit negativně a znečišťovat ji. Takže i když se o svou pleť staráte velkolepě, může to být právě obyčejný povlak na polštář, který všechny ostatní kroky dělá naprosto zbytečnými a neúčinnými.

Dále kosmetoložka také zdůrazňuje používání hedvábného povlečení na polštáře, které může pomoci k lepší pleti a dokonce i ke zdraví vašich vlasů. Klinická studie provedená v USA zjistila snížení počtu pupínků u lidí, kteří používali hedvábné povlečení, ve srovnání s těmi, kteří používali bavlněné povlečení. Studie uvedla, že to může být způsobeno tím, že hedvábí je jemnější a hladší ve srovnání s jinými látkami. Také absorbuje méně mazu z našeho obličeje, na rozdíl od bavlny, která je savější.

FotoJetdsg.jpg
Hedvábné povlečení a polštáře / Foto: Se souhlasem whiteorchid.cz

Zdroje: Instagram/Dr. Geetika Mittal Gupta, Studie: Efficacy of Silk - Like Bedding Fabric Pillow Case in the Treatment of Acne Vulgaris