Proč barefootu podléhá stále více lidí? Už dávno to není o tom, že „pro krásu se trpí“. Příznivci chůze naboso nosí barefoot boty kvůli pohodlnosti a zdravotním aspektům. Boty jsou vyrobeny tak, aby nohy fungovaly jak je jim dáno od přírody.
V barefoot botách mají chodidla dostatek prostoru na to, aby při chůzi zapojovaly všechny potřebné svaly. Svalstvo sa posiluje, čímž se může předejít deformacím nohy (ploché nohy, hallux valgus, atd.). U prstů se špička nezužuje, a tak mají prsty dostatek prostoru. Podrážka je velmi tenká a flexibilní, aby se mohla ohýbat.
60f6abe763b2cblobid0.jpg
Be Lenka na trh prorazila s úspešnými nosítky a šátky na nošení dětí. Nošení dětí je nejen praktické, ale i velmi prospěšné a posiluje zdravý vztah mezi dítětem a rodičem. I nošení má pravidla a kritéria, kterých je nutné se držet.

Téma barefootu rezonovala v hlavách zakladatelů, paralympioničky Lenky Cenigové a Juraje Fehervariho, už delší dobu. Byli přesvědčeni, že stejně jako nošení detí, tak i barefoot, dokáže mnohým lidem pomoct. „Sebevědomí firmy pramení z toho, že promlouváme ke stejnému zákazníkovi jako jsme my sami,“ dodáva CEO společnosti Juraj.

Společnost se do dnešních rozměrů rozrostla díky rozšíření svého portfolia. Mezi produkty  můžete naleznout obuv do města, sezónní kousky a stejně tak i veganské, a novou řadu trailových bot do méně náročného lesního terénu. Momentálně pracují na konceptech podobných Be Lenka, kterými se chtějí přiblížit teenagerům a jejich speciálním požadavkům na atraktivní obuv.

Jak si nejlépe vybrat boty pro sebe? Prvním krokem je změření délky a šířky chodidla (s měřením Vám pomůže tento návod). K naměřené délce připočteme nadměrek 0,5-1 cm, pokud boty dobře sedí kolem kotníku, může být nadměrek klidně i 1,8 cm. Naměřené velikosti porovnáte s tabulkou velikostí uvedenou při konkrétním produktu, která zobrazuje délku  a šířku chodidla pro danou velikost. Je velmi důležité postupovat správně při měření chodidla, protože při malém nadměrku mohou nohy narážet do špičky boty. 
bo2.jpg
Všechny boty jsou vyráběny lokálně v kooperačních dílnách v České republice a na Slovensku.  Tým Be Lenka tvoří designéři a konstruktéři, jejichž ruční práce je velmi precizní. Na výrobu jsou využívány kvalitní materiály od evropských dodavatelů. Zároveň udržují 150letou obuvnickou tradici ve Střední Evropě.

Be Lenka si uvědomuje, že takovýto růst společnosti zanechává environmentální stopu, a proto je jedním z jejich cílů vyvinout kompostovatelné boty.
 

Více na BELENKA.SK
 60f6ac09ad516obrazek.png

Reklama