Tesco rozšiřuje nabídku cereálních potravin o dvě desítky nových druhů.

Stále více lidí se zajímá o správnou životosprávu. Uvědomují si, že zejména zdravá a vyvážená snídaně je důležitou součástí startu do nového dne. Společnost Tesco se snaží na zvýšenou poptávku po výrobcích podporujících zdravý životní styl odpovídat, a proto rozšiřuje již nyní bohatou nabídku více než 350 druhů cereálií o dalších dvacet novinek.

Typickou českou snídani dnes netvoří jenom klasické pečivo s máslem či sladké koláče, ale čím dál častěji se v jídelníčku objevují právě cereálie, a to v různých podobách. Podle výživové poradkyně Kristýny Kalinové je zájem Čechů zejména o vyváženou snídani jednoznačně pozitivním trendem. „Snídaně je první jídlo po dlouhé noční pauze a startuje nás na celé dopoledne. Když nesnídáme, organismus je ve stresu. Metabolismus se zpomaluje a tělo si z následujícího jídla uloží hlavně tuky. Proto lidé přibírají,“ vysvětluje.

Zdravá snídaně během několika minut

Po nočním půstu je třeba tělo dostatečně zásobit všemi základními látkami – bílkovinami, tuky i sacharidy, které udrží stabilní hladinu krevního cukru. „Bohatým zdrojem sacharidů jsou právě cereálie. Bílkoviny pak můžeme získat přimícháním např. kysaných mléčných výrobků. Ráno by měl člověk přijmout kolem 30 % denní dávky energie,“ připomíná výživová poradkyně. Výhodou snídaňových cereálií je tak kromě výživových hodnot rovněž rychlost přípravy. Stačí je zalít mlékem či jogurtem a snídaně je během několika minut hotová.

Nabídka cereálií se stále rozrůstá

Společnost Tesco přináší celou řadu nových cereálních pochoutek, které mohou pomoci zlepšit stravovací návyky a celkový životní styl. „Prodeje v segmentu cereálií v posledních letech stabilně stoupají,“ říká Jiří Mareček, tiskový mluvčí společnosti Tesco a dodává: „Otázka zdravé výživy se stala v posledních letech naprostou samozřejmostí pro většinu z nás. Také Tesco vnímá podporu zdravého životního stylu jako nedílnou součást strategického směrování naší společnosti. Svým zákazníkům tak již nyní nabízíme stovky různých druhů cereálních výrobků a nově zařazujeme dvacet dalších.“ Širokou nabídku rozšíří převážně snídaňové lupínky a müsli tyčinky pro děti. Exkluzivně budou cereálie k dostání na pěti obchodech napříč celou republikou (HM Hradec Králové, HM Letňany, HM Plzeň, HM Praha Eden a HM Ostrava). Podle preferencí zákazníků zařadí Tesco cereálie na podzim i do dalších obchodů.

Nabídka exkluzivně v Tesco

 Tesco

Tesco

 

 

 

                                                   Tesco

 

 

 

 

Reklama