Velká Británie je mnohem větší než Česko, skotské jezero Loch Ness zase rozměrnější než jezero v Seči, takže je logické, že pokud populární lochneská příšera měří dle posledních výzkumů 30 m, naše sečská bude mít nejméně o nulu méně.

Sečská přehrada není tak známá jako třeba Orlická či Lipno, o to klidnější místa a romantičtější zážitky tam najdete.

Netušila jsem ale, že zde žije ve vodě jakési záhadné zvíře.

Jezdíme sem každý rok na víkend už 11 let. Vždy se projedeme na kanoi až k ústí Chrudimky. Kola jsme s sebou vzali teprve před dvěma léty. Docela náročný výlet s našimi přáteli okolo přehrady nás zavedl až ke zřícenině hradu Oheb, kde jsme se kochali výhledem na jezero a náš oblíbený ostrůvek:

sec

Najednou jsme ve vodě hluboko pod skálou spatřili plavat cosi zvláštního, ostře žlutého. Ze značné výšky útesu jsme odhadovali velikost minimálně na 2 metry. Paralela se známou “Lochnesskou“ se přímo nabízela:

příšera

Vloni jsme na přehradě nic zvláštního nenašli, až letos, kdy jsem si kvůli zraněné noze netroufla na cyklistický výlet, zapůjčili jsme po sobotním kanoistickém výletu v neděli šlapadlo a vyrazili na ostrůvek, kde si můžete užívat malé plážičky jen pro sebe. Vzpomněla jsem si přitom na dva roky starý zážitek a rozhodla se napsat o něm pro vás článek. Povídali jsme si s přítelem o „Sečské příšeře“, přemýšleli, co to tak mohlo být, a já ze šlapadla nafotila skálu, odkud jsme vodního živočicha tehdy pozorovali:

příšera

Vtom přítel vzrušeně vykřikl: „Je tady, podívej!“

V šoku jsem pozorovala cosi ostře žlutého, co se k nám blížilo:

příšera

Zastavili jsme šlapadlo, přítel mně vytrhl foťák, postavil se a snažil se zachytit nejméně 2 metry veliké zvíře, které si to proplavávalo odhadem 15 metrů od našeho šlapadla. Řvala jsem jako pominutá: „Foť, foť, foť!!!“

Sama jsem ještě neměla potřebnou stabilitu, tak mi nezbývalo než nechat focení na příteli a doufat, že se mu podaří alespoň něco zachytit. Podařilo:  

příšera

příšera

Co myslíte, že to bylo? Existuje v české fauně podobný živočich? Viděli jste někdy někde v našich vodách takhle velikou a tak výrazně žlutou rybu?

příšera

Ať už ano, nebo ne, o existenci sečské příšery nemůže být pochyb, stejně tak jako od letošního roku díky satelitnímu snímku o té lochnesské!

Reklama