Mé křestní jméno je úplně obyčejné!:Zdeňka. Jak jsem k němu přišla!? No znáte to,ješitní chlapi. Táta byl Zdeněk. Starší sestra dostala jméno po babičce,jasně že po tátový mamince! A já jako druhý dítě,tak to buduurčitě kluk ,prostě po tátovi! Byla jsem holka,žádný problém ,je i holčičí verze.

A když se za 3 roky narodil brácha ,no tak jasně že byl Zdeněk! A ještě doma mě řikali "Zděnka"I když na mě volali ,tak Zděnka -né Zděnko.

Naši pak volali: Zděnka zavolej Zděnka.Nebo Zděnku zavolej Zděnku! Moje jméno se mě nijak moc nelíbí,ale jinak bych se jmenovat nechtěla,protože je to mé jméno a prostě ke mě patří! Ale dětem jsem po sobě nedala! To dával manžel (bývalý) po své rodině! Ale bratr po sebě syna dal. Ale jinak si myslím ,že každé jméno je hezké ,když se hezky řekne

 Hezký den přeje Zdenka (Zděnka)

Text nebyl redakcí upraven.

Jak jste to doma dělali, když na rodinné oslavě někdo zvolal Zdeni nebo Zdendo?

O křestních jménech si dnes budeme povídat celý den! Mělo vaše jméno vliv na výběr vaší přezdívky na Ženě-in? Znáte jeho původ a význam? Věříte na věštbu podle jména? Kdy slavíte svátek? Je vaše jméno vůbec v kalendáři? Znáte někoho s netradičním jménem?

Jmenujete se po otci, matce, po prarodičích, nebo vás pojmenovali podle jiného klíče? Má několik členů vaší rodiny stejné jméno? Jak je pak oslovujete, sejdou-li se pohromadě, aby nevznikaly zmatky? Váže se k vašemu jménu nějaký příběh? Jste se svým křestním jménem spokojená, nebo byste chtěla raději jiné? A jak mu sluší vaše příjmení?

Své příběhy, úvahy a zamyšlení můžete posílat na adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme během celého dne zveřejňovat a autorka toho nejzajímavějšího od nás dostane sladkou odměnu.

Soutěž!

soutez

Podrobnosti o soutěži si můžete přečíst ZDE.

 

Reklama