Nevěřila jsem na šťastná a nešťastná čísla…ale….

Milá redakce a ženy-in. Můj příběh je na jednu stranu šťastný, ale na tu druhou. Zkrátka a dobře některé pasáže bych ze svého života s radostí vymazala.

To ale bohužel nejde. S manželem jsme spolu již spoustu let a vždy byl mou největší oporou a láskou. Když jsem dostudovala, vzali jsme se a plánovali miminko.

Bylo mi krásných 23 let a čekala jsem od života mnoho hezkého. Bohužel mi uštědřil hned zprvopočátku nemalé rány. Rok jsem se snažila otěhotnět. Nešlo to. Manžel i já jsme byli po všech vyšetřeních v pořádku. Lékaři nevěděli, kde se stala chyba.

Ovšem já si pochopitelně v pořádku nepřipadala. Začala jsem propadat stresu a depresím, moje nálada byla vždy pod bodem mrazu a i když nám lékaři neustále opakovali, že duševní pohoda, správná strava a život bez stresu je v současné chvíli pro mě to hlavní, nedokázali pochopit, že se v tomto rozpoložení skutečně nenacházím.

Byli jsme zoufalí. Specialisté s třemi tituly před jménem a dvěmi za jménem nám nedokázali pomoct. Snažili jsme se rok, dva…tři.

Byla jsem skutečně na pokraji zhroucení a ochotna přijmout každou pomoc. Známá mi doporučila kartářku.

Mám jí vysvětlit svůj problém a ona že mi poradí. Sice takovým věcem nevěřím, ale jak říkám – byla jsem schopna přijmout jakoukoliv pomoc.

Návštěva u kartářky probíhala trošku rozpačitě, netušila jsem co mohu čekat. Nicméně o mém problému věděla ihned, bez toho, že by se vyptávala. Poznala to.

Do dnes netuším, jak je to možné, nicméně to ve mně zanechalo hluboký zážitek a získala si tak mou důvěru.

Poradila mi šťastné číslo 12 – prý nejvhodnější k početí dětí. Údajně nezáleží na dni v měsíci nebo na měsíci samotném (řekla to snad schválně?

Měli jsme listopad ) I tak jsem na kartářku nahlížela skepticky, nicméně jsem si řekla, že nemám přeci co ztratit. Před Vánoci jsme se s manželem sbalili a odjeli na nádhernou horskou chatu do Jeseníků.

Užívali si lyžování a večer také sami sebe. Na slova kartářky jsem příliš nemyslela a časem je vypustila z hlavy.

Ovšem stal se zázrak.

Otěhotněla jsem. Oba jsme plakali štěstím a byli nesmírně šťastní. Lékaři mi také třásli pravicí a já si své mateřství patřičně užívala. To však netrvalo dlouho. V dubnu jsem začala krvácet a to velmi silně.

Manžel na nic nečekal a okamžitě mě odvezl do místní nemocnice. Všude měli údajně plno a samé naléhavé případy. Nechali mě krvácet 10 minut na chodbě, uprostřed čekárny.

Nezmohli jsme vůbec nic. Začínala jsem ztrácet vědomí a hrozně se mi motala hlava. Měla jsem ale takový strach. A pak byla kolem mě jen samá tma…

Probudila jsem se v nemocničním pokoji. Hleděla jsem do zarmoucené tváře manžela. A cítila jsem se … tak nějak jinak, tak prázdná.

Ano o miminko jsem přišla… potratila jsem. Teď na mě teprve dolehla ta samotná tíha ze ztráty človíčka, kterého jsem vlastně ještě ani pořádně neviděla. Byl ale součástí mě. Mého srdce…, které bylo však již jen poloviční.

Po několika letech jsme se s manželem pokusili o další miminko. Díky Bohu teď máme dvě krásné dcerky.

Ale já stále vzpomínám na ten jediný den, kdy mohly mít ještě jednu sestřičku nebo bratříčka. Bylo to 12. dubna

A na dni nebo měsíci přece nezáleží….:(

Krásný den přeje Zdeničkaa

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


Tvůj příběh je krásný i smutný. Dodala bych jen, že podle mnohých legend a i moderních esoteriků si dítě vybírá rodiče. Tedy, měli jste zřejmě na svého človíčka – človíčky ještě počkat. Možná nebyli připravení.

Magie je věc jedna a karma je druhá. Přeji Ti hodně štěstí i Tvé rodině. Míša.

Povídáme si o šťastných a nešťastných číslech. Pište na redakce@zena-in.cz a mějte krásný den!

Dnešní výhrou pro vylosovaný příspěvek je krém od VICHY, po kterém se číslo vašeho věku zaručeně scvrkne.

Reklama