Proměnlivému počasí těchto dnů čelí režisér Zdeněk Troška svým zaručeným receptem: dobrým jídlem. Jsem všežravec, chutná mi všechno na světě. Ať už je to česká, maďarská, čínská nebo thajská kuchyně. Jenom nemohu vzít do pusy kozí sýr a škraloup na mléku, ten v žádném případě, to bych umřel," vyznává se Korzu režisér.

Teď si nejraději vařím čínu. Prsknu na pánev, co dům dá, pórek, zeleninu, cibulku, nudličky masa, sojovou omáčku, cukr, koření, solamyl, vejce a pochutnávám si," dodává. Gurmán Zdeněk Troška se nedávno stal kmotrem nové knížky Miroslavy Besserové Klíče k životu, která vůbec není o jídle, ale o celebritách a jejich životních osudech.

Jak říkám, právě jedním z klíčů k příjemnému životu je podle mne dobré jídlo. Mirka Besserová je moje kamarádka. A když chtěla napsat knihu rozhovorů se známými lidmi, donutila mě k rozhovoru tak, že mi vyhrožovala, že mě bude strašit ve snu, když odmítnu. Proto jsem to pozvání přijal a ona o mně napsala v dobrém," směje se vousatý Jihočech.

V současné době oblíbený filmový režisér točí televizní film podle divadelní hry Bez předsudků, kterou uvádí Divadlo Kalich. Hrají v něm Jana Paulová a Pavel Zedníček. Je to bláznivá italská komedie. Taková košilatá, já se ji snažím přetavit do televizní podoby. Jestli se povede, tak ji diváci brzy uvidí," doufá Troška.
Reklama