A my mu chceme za celou redakci magazínu Žena-in popřát hlavně hodně zdraví! Jelikož máme v redakci ještě jednu knihu Zdeňka Svěráka s názvem Filmové příběhy, tak si o ni můžete na jeho počest zasoutěžit. Napište nám do komentáře pod článek vaši nejoblíbenější hlášku z filmu, inscenace nebo divadelní hry, jež byla vytvořena nebo bravurně zahrána právě mistrem Zdeňkem Svěrákem. Ta která od ostatních čtenářek získá nejvyšší karmu (tlačítko TOP u komentářů), vyhraje knihu. Krásný sváteční den!

zdeněk svěrák

zdeněk sv

Foto: Profimedia

foto: čt

Foto: Česká televize

Výhra za nejvíce oblíbenou hlášku

Beletristické zpracování filmových povídek vychází pod názvem Filmové příběhy a čtenáři v něm najdou předlohy úspěšných filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve a také povídku Po strništi bos, která je autorovou vzpomínkou na dětství a na své filmové zpracování teprve čeká. Zdeněk Svěrák je jedním z nejoblíbenějších českých autorů, jenom jeho povídkových knih bylo prodáno již více než 250 000 kusů.

Za své povídkové knihy získal Zdeněk Svěrák v letech 2008 (Povídky), 2011 (Nové povídky) a 2014 (Po strništi bos) ocenění Český bestseller. Knížka Po strništi bos dostala i Cenu čtenářů v soutěži Magnesia Litera.

kniha Svěrák

„Filmová povídka je předloha pro budoucí film. Režisér si ji čte a představuje si – většinou líp než její autor – jak by vyprávění vypadalo na plátně. Když usoudí, že dobře, ve spojení s dramaturgem donutí autora ke změnám a škrtům a k napsání scénáře. Čtenář této knížky dostává povídky už ve finální podobě, a bude si většinou vybavovat, jak je můj syn Jan natočil.  S výjimkou příběhu Po strništi bos, ten na zfilmování teprve čeká a podobu mu může zatím dát jen vaše fantazie,“ říká Zdeněk Svěrák.

Reklama