Zdeňku, jaká je vaše úloha v seriálu Ordinace v růžové zahradě?
Moje postava se jmenuje Ludvík, je to bratr Boba Švarce, kterého hraje Martin Zounar. Navzájem o sobě nevěděli, protože každý vyrůstal jinde. Že jsou bratři, zjistí náhodou při neštěstí na pouti, kde se těžce zraní jejich společná maminka, kterou hraje Lenka Termerová.

Postava Boba Švarce není zrovna pozitivní, bude Ludva taky takový prevít?
Myslím, že naopak. Ludva je takový dobrý voják Švejk. Každému věří, každému chce pomoct a lidé ho mají rádi. Sestřičky v nemocnici ho budou zbožňovat. Horší to bude s bráchou, mezi nimi to bude dost zajímavý.

A tak co jste si pomyslel, když přišla nabídka točit Ordinaci?
Že jsem v prdeli. Věděl jsem, že tu bude hodně textu, člověk se to musí učit. U Jana Prušinovského nebo Petra Václava jsem se moc učit nemusel. Hrál jsem to, co znám, bylo dovoleno improvizovat a dát tam něco svého. To tady nejde, je daný scénář a ten se musím učit.

A jak to jde?
Jde to. Poznal jsem, jak to tady frčí. Jak jsou rychlí. Sice věčně neumím text, ale snažím se. Šprtám. Doma i v autě cestou na natáčení mi vždycky někdo předčítá scénář a já odpovídám. Martin Zounar i Lenka Termerová mi pomáhají. Oni umí improvizovat, když něco zkazím, umí nahodit a navázat.

Jak jste se sžil s režimem v Ordinaci?
Dobře. Dojíždím z Chomutova, ale jsem zvyklý vstávat brzy, i když jsem doma. Ale pokud musím vstávat ve čtyři, abych v šest už točil, je to těžký.

Co vám řekli doma na to, že jdete do Ordinace?
Manželka radostí pískala, protože ta to sleduje od prvního dílu. Když běží Ordinace, od televize ji neodlepím. Syn se na Ordinaci nedívá, je mu osmnáct, ale fandí mi. Od září budou rodina i kamarádi sledovat. Už teď se na to těší a ptají se, kdy budu v televizi.

Zdroj: TV Nova

Reklama