Ahoj redakce, ženy-in,


mívám a mívala jsem vždycky hodně snů. Jako malá jsem prý byla náměsíčná. V noci při úplňku jsem se promenádovala po pokoji. Šla jsem ke skříni a chtěla se dokonce obléct a jít do školy. Maminka vzpomíná, že jsem u toho chození i mluvila :-). Zdědila jsem to asi po otci, který se v noci stejně jako já oblékl a spící šel na noční procházku. Jeho otec ho nebudil, ale pronásledoval a tajně šel za ním, aby se mu nic zlého nepřihodilo.

Moje noční cestování časem vystřídaly sny. Jako malá holka jsem strašně toužila po moři. Chtěla jsem ho vidět, ochutnat, plavat v něm. Moje sny se mi plnily noc co noc po několik let. Byly to nádherné sny. Chodila jsem úplně sama po pláži, nohy mi omývalo azurové moře a v tom snu jsem se cítila strašně šťastná a šťastná jsem se i budila.

Roky ubíhaly a s nimi se měnily i mé sny. Vdala jsem se, a protože můj muž neustále sázel Sportku, abychom mohli jet k tomu mému vysněnému moři, moje sny se začaly točit kolem čísel. Nejdříve se mi zdály sny o tom, jak stojím u tabule a počítám rovnici a nemůžu ji vypočítat. Budila jsem se celá propocená strachy, že dostanu špatnou známku. Jednou se mi ale zdálo o číslech, zdála se mi jich celá řada, dokonce i s dodatkovým číslem. Ráno jsem vzbudila manžela a řekla jsem mu, aby vzal tužku a papír, a čísla jsem mu nadiktovala.

Všechny byly správně! Bohužel byla ale neděle, takže čísla, která byla tažena a zároveň totožná s těmi, které se mi zdály... mi moc platná nebyla. Pamatuji si jenom mého muže s mým otcem, jak na mne s úžasem hleděli a nevěřícně kroutili hlavou :-).
Dodnes si mne muž dobírá, že kdy se mi budou zase zdát čísla?

Bohužel  sny o číslech se mi od té doby už nikdy nezdály. Vystřídaly je zase sny o moři, byly už i voňavé, pocitové a zdály se mně snad každou noc. Chtěla jsem to moře asi tak strašně moc, že jsem si ho těmi sny snad přivolala, protože za rok po posledním snu o moři jsem se OPRAVDU procházela, tak jak se mně to zdávalo po pláži... a to každý den, po celé čtyři roky.

Moje sny bohužel ale nabraly jiný směr, což mne trochu děsilo. Poprve se mi takový smutný sen zdál, když jsme byli s dcerou a mužem na dovolené. Nad ránem jsem se probudila v hotelu a měla jsem divný pocit. Vzbudila jsem muže a řekla mu, že se mně zdál sen, že mu umřel dědeček, kterého jsme měli všichni moc rádi. A opravdu, netrvalo dlouho a dostali jsme fax, že dědeček zesnul nad ránem toho dne.

Další smutné sny mne pronásledovaly jeden říjnový týden. Budila jsem se strachy, že se něco stane. Den co den stejný sen. Nedělo se nic, až koncem týdne mně manžel oznámil, že pojede do Prahy na služební cestu. Marně jsem ho prosila, aby to odložil a nechal na příští týden. Když jsme se loučili, věděla jsem, že se něco stane. Bohužel mne ale neposlechl a odjel. Vždycky o sobě dával vědět, ale ten den telefon nezazvonil. Stmívalo se, telefon byl pořád hluchý. Pozdě večer u nás zazvonil u brány muž. Přesně si pamatuji, jak  jsem šla otevřít. Nohy gumové a sama sebe jsem nějak zdáli slyšela, jak se ptám, jestli není manžel mrtvý.

Přežil to, ale zbytečně vyhasl jiný život.

Nechci se na sny upínat, ale v mém případě se opravdu sny vyplnily a plní.

Zhruba rok teď mívám občas sen, že se po zahradě procházím s malým, blonďatým chlapečkem, a když si s ním vyprávím, tahá mě za ruku z druhé strany úplně stejný chlapeček :-o).

Tak a teď jsem zvědavá, kdy a jestli se sen o vnoučcích dvojčatech vyplní :-).


Přeju krásný den a jenom samé pozitivní sny.


Evalota


Evaloto, to jsou teda sny. Škoda že ta výhra nevyšla, ale vnoučata, to by bylo pěkné vyplnění snů.
Co vy a výhry - zdálo se vám o nich?

 

Téma na čtvrtek:
SNY A PŘEDTUCHY

Zdají se vám sny?
Věříte jim?
Jaké jsou?
O čem nejčastěji sníte?

Splní se to, co se vám zdá?
Máte předtuchy, které se vyplní?
Změnil sen váš život?
Nespěte, napište!

redakce@zena-in.cz
Reklama