Za týden, 31. března vyprší termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2008. Upozornilo na to v úterní tiskové zprávě ministerstvo financí.

Daňoví poplatníci, kteří nepodají přiznání k dani z příjmů za rok 2008 v tomto termínu, se vystavují možnému zvýšení vyměřené daně až o 10 procent a v případě pozdní úhrady daňové povinnosti musí ještě navíc počítat i s úroky z prodlení.

Jak uvedl mluvčí ministerstva Ondřej Jakob, těmto sankcích ze strany finančního úřadu se však poplatníci mohou vyhnout tím, že využijí některé z možností, které pro podání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2008 česká daňová správa nabízí.

Nejpohodlnější způsob, jak podat daňové přiznání, je poslat ho elektronickou cestou. V loňském roce toho využilo přibližně 200 000 poplatníků.

Další možností jsou kontaktní místa zřízená ve vybraných obcích. Na těchto místech pracovníci finančních úřadů umožní podat daňové přiznání bez návštěvy příslušného finančního úřadu. Na daňové poplatníky, kteří se rozhodnou podat daňové přiznání na finančním úřadě, čekají v posledním březnovém týdnu rozšířené úřední hodiny.

Bližší informace o možnosti elektronického podání daňových přiznání, seznamů vybraných obcí či rozšířených úředních hodin jsou zveřejněny na internetových stránkách české daňové správy.

Podala jste už daňové přiznání, nebo to za vás udělá zaměstnavatel?

Reklama