Čtenářka Simič to vyřešila šalamounsky. Zbytečné spotřebiče, které byly sice nové, ale nikdy nepoužité věnovala do tomboly. Pak šla na ples, a hádejte, jak to dopadlo. Přečtěte si opravdu zábavný příspěvek na dnešní téma, za který děkujeme.

Krásné ráno všem. Konečně vidím po dlouhé době sluníčko, tak jen tiše doufám, že ho z oblohy zase nevypudí ty hnusné, odporné, černé dešťové mraky.

I já patřím mezi ty, kterým doma zaclání plno „užitečných“ věcí. Většinou jsem je dostala jako dar, ale nepoužité jsem je schovala na místo, kam nedosáhnu a tudíž mi ani nezavazely. Pak jsme se s manželem rozhodli, že budeme kuchyň rekonstruovat a tak jsme ji museli vyklidit a narazili na oné, mnou schované, pomocníky v kuchyni.

Kráječ na salámy - no, naprosto nezbytná věc, zvlášť, když nejste přílišný milovník uzenin a když tak vám salám nakrájí v obchodě. Další poklad - elektrická pánev na pizzu - my, když dostaneme chuť na pizzu, zajdeme si do naší oblíbené pizzérie a doma ji dělám v troubě. Pak jsem hrdým vlastníkem zmrzlinovače-nepoužila jsem ho ani jednou, jelikož jsem ani po dvacátém přečtení návodu nepochopila, jak vlastně pracuje. Zmrzlinu miluji, ale vyrábím si ji sama, nebo ráda zavítám do cukrárny. Taky jsem měla elektrický nůž,ale ten jednou použil můj zvídavý syn k řezání prutů na velikonoční pomlázku, ale nůž to nevydržel, takže putoval rovnou do popelnice(aspoň bylo o jeden krám míň).
Jak jsem již psala, potřebovala jsem se těchto naprosto zbytečných pomocníků zbavit. Bylo mi líto je vyhodit, a tak jsem je nabízela známým a kamarádkám, ale nikdo je nechtěl, což se vůbec nedivím. Ale pak jsem dostala úžasný nápad. Věnuji je do tomboly na každoročním mysliveckém bále! Pořadatelé byli nadšení, že nesu hned tři krásné nové a hodnotné věci.

Moc mi děkovali a ještě jsem od nich dostala láhev vína jako malou kompenzaci. Byla jsem ráda, jak jsem zabila dvě mouchy jednou ranou. Zbavila jsem se „krámů“ a ještě si pochutnám na víně. Asi za dva měsíce se u nás konal onen myslivecký ples, na který každoročně chodíme. Tentokrát jsem se těšila obvzlášť, jelikož jsem byla velice zvědavá, kdo si odnese domů jako výhru v tombole ta moje neskutečně neužitečná hebla. Tombola byla bohatá a opravdu velmi různorodá. Věřte nebo ne, ten debilní, pitomý a neskutečně zbytečný zmrzlinovač jsem vyhrála já!!!!

Myslela jsem, že mě trefí šlak! Z tolika cen zrovna já musím vyhrát ten krám, kterého jsem se s takovou radostí zbavila. Kamarádka vyhrála naši bývalou pánev na pizzu. Nikdy nezapomenu na ten její vražedný výraz v očích, když si nesla cenu ke svému stolu. Dělala si zálusk na zajíce, kterého umí neskutečně výborně upravit na jalovci.
Takže rada na závěr. Krámů se ihned a důkladně zbavte jednou provždy (rozbít, rozmlátit, rozdupat, vyhodit), ať se k vám nevrátí, jako ke mně!

Krásný den,vaše Simič.

Tak to se dalo čekat. Ještěže jste nevyhrála zpět všechno. Asi jste si neměla kupovat žádné lístky do tomboly, a bylo by to vyřešené.

Máte také nějaký zážitek s nepotřebným krámem v domácnosti, milé ženy-in? A co nějaké řešení, jak se takových věcí zbavit? Kolik podobných zbytečností máte doma? Trumfnete Simič? Jaký největší a nejzbytečnější krám jste kdy doma měla?

Napište nám na: redakce@zena-in.cz

Reklama