Moje setkání se zbraní bylo už v útlém dětství, protože tatínek nosil služební pistoli. O bezpečnostních skříňkách doma se tenkrát nesnilo ani těm největším snílkům, tatínek si ji vždy dal na vysokou kredenc i s opaskem.

Mně se o tom nic neříkalo, až jednou: Možná že přišel z práce dřív a já nějak zůstala sama v kuchyni, jak jsem na kredenc vylezla už vůbec nevím, ale k pistoli jsem se dostala a i s pouzdrem i opaskem přišla do pokoje, namířeno na rodiče. Snad jsem i čekala pochvalu, nevím...

Co pak? Dostala jsem takový nářez, snad první a poslední v životě, že si na to maminka vzpomínala ještě v důchodu. A teprve pak mi to asi vysvětlili, nevím, ale každému, kdo k nám přišel, jsem pak důležitě říkala, že se na to nesmí makat!!!

Militantní hračky v dětství nesměl mít ani můj bratříček, možná proto pistolku jako první koupil pak svému synovi... Ale vzala jsem si myslivce! Samozřejmostí bylo, že náš synáček měl myslivecký klobouček ještě v kočárku, a když jsem protestovala proti hračce - lovecké flintě, co dávala rány - že je příliš drahá, koupil ji šťastný dědeček!

Syn, sotva stojící na nožkách v postýlce, se už naučil natáhnout péro (to mu děda namazal, aby to utáhnul) a lekal mě s ohromnou radostí. A dnes? Lesní inženýr.

I jeho malý syn se těší, až bude velký a bude s tátou a možná i s dědou chodit na hony. Synova partnerka si také udělala myslivecké zkoušky a občas jde na hon s nimi. Já jsem podobný záměr také kdysi měla, ale manžel potřeboval novou flintu, peníze nebyly, dostal na ni od dědy.

Dnes jsem ráda, když odejdou na hon, a já jsem doma s vnoučaty... Je to snad hezký koníček, ale nikdo nevidí, co práce mají myslivci během celého roku na brigádách, s obstaráváním krmení a v zimě s přikrmováním zvěře. Co je práce za takovou pochoutkou na talíři...
Samík 97


Dobrý den,
díky za příspěvek. Tak to vidíte, jak si zbraní užíváte celý život, aniž byste nějakou vlastnila! To by mě zajímalo, jestli jste se aspoň dostala ke střílení... :) Přeji hezký den.

Napište nám i vy, jaké máte zážitky se zbraněmi, na adresu redakce@zena-in.cz!

Reklama