Odmalička jsem ráda četla, a tak mí idoli byli tak trošku "papíroví".

Když mi bylo asi 10 let, zbláznila jsem se do Timura. Ano, jsem starší ročník a Timur a jeho parta byla naše oblíbená četba.

Nevím, jak to autor dokázal, ale na Timura jsem myslela celý den a pak ještě před usnutím. Představovala jsem si ho jako sympatického rošťáka (a tak trošku jako mého blonďatého tajně milovaného spolužáka) se smyslem pro spravedlnost, který zvládne úplně všecko. I vypořádat se s šéfem konkurenční bandy Kvakinem.

Vidíte, že mluvím pravdu - knížku jsem neměla 30 let v ruce a pořád se mi můj hrdina vybavuje. A tak se nedivte, že pod vlivem četby a obdivu k mému idolu jsem dokázala přesvědčit spolužáky a dobrovolně jsme se smetáky a hadry jednu sobotu krásně uklidili autobusovou čekárnu v naší vísce!

Když to dělal Timur, který přece pomáhal kde se dalo, co to udělá nám! Aspoň trošku se mu podobat... a abych se přiznala, měla jsem ještě jednu velkou knižní lásku. Toma Sawyera.

Toho jsem dokázala číst pořád dokola, hlavně ty pasáže, kde se dvořil Becky Tchatcherové - doufám, že její jméno nekomolím.

Jak já si před spaním představovala, že jsem to místo ní já, kdo s Tomem zabloudil v jeskyni a o koho se tak pěkně staral! Je pravda, že jsem z toho všeho vyrostla a uvědomila si, že s knižními hrdiny v životě nevystačím.

Škoda že tyhle zážitky může člověk prožít jen v určité době. Dospělý člověk je za svoji dospělost "trestán" ztrátou fantazie. A v dospělosti už jsem neměla idol vůbec žádný...

Gerda:)


Milá Gerdo,
děkuji Vám za Váš příspěvek. Jestli Vaše počínání v dětství ovlivnil Timur a jeho parta, já se musím přiznat, že v době, kdy jsem chodila do skautu, byli mými favority Rychlé šípy a jejich činy :-)!

V jednom s Vámi ale nemůžu souhlasit, fantazie spojená se čtením knih věkem určitě nemizí. Alespoň u mě to tak není!

Herec, herečka, zpěvák, spisovatel - je někdo takový, koho milujete, jehož film, koncert, knihu si nenecháte ujít? Napište nám o tom. A nezapomeňte, že nejzajímavější příspěvky odměníme dárečkem. Ale dnes trochu jinak!

Tři z Vás, jejichž příspěvek během dne zveřejníme, obdarujeme, ale jejich jména zveřejníme až odpoledne v posledním článku.

                                                          A o co se hraje?

1) Kondicionér Dove pro normální vlasy
2) Intenzivní hydratační balzám Dove
3) Kosmetický balíček s vůní zeleného čaje The healing garden

                             Tak zkuste svoje štěstí a pošlete nám příspěvek na téma Váš Idol/vzor
                                                    
                                                      redakce@zena-in.cz

Reklama