Vidíte špatně na blízko nebo na dálku? Máte problémy se zaostřováním? Řešíte svou oční vadu brýlemi a čočkami? Nebo jí neřešíte vůbec.? Zvažte laserovou operaci. Přestaňte utrácet za stále dražší brýle a čočky a nechte si své oči vylepšit laserem. Díky této operaci uvidíte již po pár hodinách od zákroku jasně všechny detaily okolního světa.

duovize

První nezbytná zastávka: předoperační vyšetření

Několik dnů před samotnou laserovou operací je důležité podstoupit důkladné předoperační vyšetření, na základě kterého, je určen vhodný zákrok pro nápravu oční vady. Toto vyšetření trvá zhruba 2 hodiny a je velmi důležité pro výběr zákroku na míru vašeho oka. Vyšetření by v žádném případě nemělo být kratší, protože pak není důkladné. Velký pozor si dejte na pracoviště, která nabízejí provedení vyšetření a operaci ve stejný den.

Na operačním sále se není čeho bát...

Při laserové operaci očí se nepoužívají skalpely ani jiné ostré předměty, celá operace je bezbolestná. Před „laserováním“ je oko znecitlivěno pouze pomocí anestetických kapek, pacienti jsou jinak při vědomí. Díky tomu mohou během operace komunikovat s lékařem, který postupně vysvětluje jednotlivé operační kroky. Na uklidněnou dostane pacient v pražské klinice DuoVize nebo brněnské NeoVizi plyšáka, kterého během operace drží. Tento nápad si přivezli lékaři z USA a velmi se to osvědčuje.

Po uložení na pohodlné operační lehátko je zakryto jedno oko a na druhé je jemně umístěn rozvěrač, aby zabránil mrkání víček. Po této přípravě se začíná se samotným zákrokem.

Laser pracuje přímo na povrchu oka, konkrétně na oční rohovce a jeho úkolem je změnit její zakřivení. Zákrok na operačním sále trvá 10 minut a samotné „laserování“ trvá v průměru 30 sekund. Pomocí moderních technologií oční lékaři vrátí během chvilky pacientům zrak.duovize

Nejmodernějším způsobem operace je využití femtosekundového laseru. Nejoblíbenějšími zákroky NeoLasik a NeoLasik HD, které jsou díky preciznímu femtosekundovému laseru komfortní a bezpečné. Femtosekundový laser VisuMax, který se u NeoLASIKu využívá, vytváří během operace bezpečností zámkový lem, který zajistí perfektní pozici a pevnost lamelky vytvářené při operaci. Dobrou zprávou je, že například pražská oční klinika DuoVize nebo brněnská NeoVize poskytují doživotní záruku na laserové operace femtosekundovým laserem. Pokud by tedy byla nutná kdykoliv v budoucnosti doplňková laserová korekce, je zcela zdarma a bez doplatku.

Co se děje po operaci

Bezprostředně po operaci mají pacienti lehce rozmlžené vidění, které se však postupně ustálí. Půl hodiny po operaci, po kontrole očí odcházejí pacienti domů a doporučuje se dopřát očím odpočinek při spánku. Výhodou laserových operací je mimo jiné to, že pacienti již druhý den po operaci běžně fungují. Velká část pacientů již v den operace může sledovat televizi, nebo pracovat na počítači. Jediným rozdílem je, že k tomu, aby dobře viděli na monitor, již nepotřebují brýle.

Hvězdy bez brýlí

Na oční klinice DuoVize v Praze podstoupila zákrok i známá herečka a zpěvačka Zuzana Norisová. „Měla jsem 2 dioptrie, ale i tak mne nošení brýlí v mé práci velmi omezovalo, často jsem jen tušila, kde na pódiu mám stát a kde je můj herecký partner. Rozhodla jsem se, že se svěřím do péče odborníků z DuoVize, aby mi s mým problémem pomohli,“ říká Zuzana Norisová. „Zvolila jsem kliniku, na které zdravotničtí pracovníci věří své práci: stejnou operaci, pro kterou jsem se rozhodla já, zde podstoupili recepční, sestřička i lékařka Duovize.“
Operaci vedla primářka oční kliniky DuoVize, MUDr. Lucie Valešová, která pomocí zákroku NeoLasik HD zrakovou vadu odstranila. „Byla jsem překvapená, že operace nebolela, připadala jsem si jako v nějakém sci-fi filmu. Výsledek skutečně stojí za to! Můžu to každému doporučit,“ dodává Zuzana Norisová.

duovize

Daleko častěji než hvězdy chodí na operaci běžní lidé. Největším zázrakem, který všichni pacienti popisují je první probuzení a zjištění, že je všechno vidět. Hlavní výhodou ale je neuvěřitelné zjednodušení života. Namátkou vybíráme: můžete se koupat a neřešit zda uvidíte, v zimě se vám nemlží brýle, nemusíte si nasazovat čočky, nečistíte brýle, můžete volně sportovat, neutrácíte za brýle, čočky, roztoky...

Tak co? Zamíříte příště do optiky nebo raději na oční kliniku?

www.duovize.cz www.neovize.cz

Reklama