Lehnout do postele s nachlazením, to není příjemné nikdy. Tělo bolí, nos je odřený a kvůli kašli mnohdy nemůžeme v noci zamhouřit oči. A tak zkuste některé zázračné a babské tipy, jak se bacilů zbavit klidně i přes noc. Rozhodně to stojí za vyzkoušení!
5bd6e999917e7obrazek.png

Nasaďte mokré ponožky

5bd6e7d22c1c5obrazek.pngAno, zní to trochu podivně, ale má to velmi pozitivní účinky. Nošení mokrých ponožek pracuje s přirozenou fyziologií těla, funguje při snaze o uzdravení od nachlazení až po bolesti hlavy. Když si tedy obléknete mokré ponožky, studená teplota začne působit tak, krev začne proudit do chodidel a bude se je snažit zahřát. Tato forma „mikrocirkulace“ povzbuzuje krevní oběh, přináší živiny a odvádí toxiny z těla ven.
Vyplatí se to vyzkoušet: Nejprve zahřejte nohy (umístěte je do horké lázně), osušte je a poté si nasaďte mokré ponožky. Nohy zabalte do igelitových sáčků a navrch si oblékněte ještě jedny suché ponožky. Nechte působit přes noc.

Žvýkejte libeček

5bd6e80724403obrazek.pngNení to žádná dobrota, ale funguje to náramně! Pokud vás tedy trápí bolest v krku, vyzkoušejte tento tip z čínské medicíny.

Vsaďte na zeleninový vývar

5bd6e830d47c9obrazek.pngUvařte si pořádný a silný zeleninový vývar. S druhy zeleniny nemusíte vůbec šetřit, ale doporučuje se zařadit do ní růžičkovou kapustu, brokolici, zelí, kapustu a květák. Taková polévka skvěle vyvažuje rovnováhu hormonů v těle a podporuje detoxikaci.

Na zdraví!

5bd6e86ed3e8eobrazek.pngVelmi účinný recept přímo z Valašska obsahuje slivovici, med a citrón. Nalijte si panáka, přidejte do něj malou lžičku medu a kápněte do této dobroty trochu citrónu. Na několik málo vteřin zahřejte pití v mikrovlnce a pak už jen na zdraví! A nezapomeňte si připít i do druhé nohy.

Kouzla s cibulí

5bd6e89da7145obrazek.pngCibule možná někomu příliš nechutná ani nevoní, ale proti kašli funguje na jedničku. Nakrájejte ji na malé kostičky, vložte do misky, zasypejte ji cukrem nebo ji zalijte trochou medu a nechte odpočívat. Za pár hodin cibule pustí šťávu, kterou po lžičkách konzumujte.
Díky allicinu, látce, kterou obsahuje cibule a třeba i česnek, bojuje proti bakteriím a virům.

Také si přečtěte:

Reklama