Lehnout do postele s nachlazením, to není příjemné nikdy. Tělo bolí, nos je odřený a kvůli kašli mnohdy nemůžeme v noci zamhouřit oči. A tak zkuste některé zázračné a babské tipy, jak se bacilů zbavit klidně i přes noc. Rozhodně to stojí za vyzkoušení!
Nasaďte mokré ponožky
Ano, zní to trochu podivně, ale má to velmi pozitivní účinky. Nošení mokrých ponožek pracuje s přirozenou fyziologií těla, funguje při snaze o uzdravení od nachlazení až po bolesti hlavy. Když si tedy obléknete mokré ponožky, studená teplota začne působit tak, krev začne proudit do chodidel a bude se je snažit zahřát. Tato forma „mikrocirkulace“ povzbuzuje krevní oběh, přináší živiny a odvádí toxiny z těla ven.
Vyplatí se to vyzkoušet: Nejprve zahřejte nohy (umístěte je do horké lázně), osušte je a poté si nasaďte mokré ponožky. Nohy zabalte do igelitových sáčků a navrch si oblékněte ještě jedny suché ponožky. Nechte působit přes noc.
Žvýkejte libeček
Není to žádná dobrota, ale funguje to náramně! Pokud vás tedy trápí bolest v krku, vyzkoušejte tento tip z čínské medicíny.
Vsaďte na zeleninový vývar
Uvařte si pořádný a silný zeleninový vývar. S druhy zeleniny nemusíte vůbec šetřit, ale doporučuje se zařadit do ní růžičkovou kapustu, brokolici, zelí, kapustu a květák. Taková polévka skvěle vyvažuje rovnováhu hormonů v těle a podporuje detoxikaci.
Na zdraví!
Velmi účinný recept přímo z Valašska obsahuje slivovici, med a citrón. Nalijte si panáka, přidejte do něj malou lžičku medu a kápněte do této dobroty trochu citrónu. Na několik málo vteřin zahřejte pití v mikrovlnce a pak už jen na zdraví! A nezapomeňte si připít i do druhé nohy.
Kouzla s cibulí
Cibule možná někomu příliš nechutná ani nevoní, ale proti kašli funguje na jedničku. Nakrájejte ji na malé kostičky, vložte do misky, zasypejte ji cukrem nebo ji zalijte trochou medu a nechte odpočívat. Za pár hodin cibule pustí šťávu, kterou po lžičkách konzumujte.
Díky allicinu, látce, kterou obsahuje cibule a třeba i česnek, bojuje proti bakteriím a virům.
Také si přečtěte:
- Věděli jste, že… aneb Zajímavosti ze světa dýní
- Ochutnejte rostlinné zdroje bílkovin. Zamilují si je i masožravci!
- Cvičte podle znamení horoskopu. Víme, jaký sport je pro vás ten nejlepší
Nový komentář
Komentáře
Mně vždycky dobře fungoval silný vývar. Ale to nachlazení uplně nevyléčí spíš jen uklidní. Beru teď preventivně vitamíny a bylinky na imunitu a musím říct, že od té doby jsem se necítila nemocná. Základ je určitě vitamín c a echinacea (víc kdyžak tady https://www.novirus.cz/nachlazeni/) ale chce to brát dlouhodobě.
Lékaři se vzácně shodují v tom, že všechny tyhle akce jsou sice na nic, bacilům ani virům nijak neublíží, ale současně neublíží ani člověku, který to zkouší. A u části lidi zabírá placebo efekt, protože věří, že jim to pomůže, tak opravdu mají pocit, že jim to ulevilo. Nicméně imunitní systém si to pořád musí vybojovat sám, bez ohledu na podobné experimenty. Matně si pamatuju z dětství, že mi byla vnucována ta cibule - odporný hnus. Babička to jistě myslela dobře, ale měla smůlu. Jediné, co bych uznala, je vývar, to je jídlo, a nemocný člověk moc chuti k běžnému jídlu obvykle nemá, tak tím vývarem aspoň něco do sebe dostane.
Před měsícem když byl manžel nachlazený tak jsem mu vařila bazalkový čaj .Dočetla jsem se že bazalka je hodně léčivá
Cibulí s medem nebo cukrem jsem týrala syna i muže. Toho jsem týrala ještě tymiánovým sirupem a zázvorem s citronem a medem ( to protestoval už trochu míň ). Doufám, že se nám nachlazení vyhne, ať nemusím být zase přísná. Vývar jíme bez keců všichni, i když nejsme nachcípaní.
momentálně pijeme rakytník - teplý sirup a večer cibulové ponožky, na bolest v krku žvýkám angínovník
Perfektní rady! O slivovici v mikrovlnce jsem už slyšela, ovšem ještě nevyzkoušela a kouzla s cibulí doma děláme.
ty mokré ponožky ne
Libeček, dobrý tip, který neznám. Já kloktám olej a extrakt z grepových jader a neuvěřitelně to zabírá.
Valašská medicínka je rozhodně nejlepší, určitě na "druhou nohu" nezapomenu a budu se poctivě léčit .
Mokré ponožky na noc neznám, rozhodně zkusím. Ale vlastně dětem jsem na noc při horečce dávala ponožky namočené v octové vodě. Jinak vařím slepičí nebo kuřecí vývar, no a slivovička... to je bez debat...
Libečku mám hojně. Rozhodně vyzkouším
já momentálně piju čaj z rýmovníku a dávám si sirup z rýmovníku ,který jsem si udělala