641838b0f326eobrazek.png

Co jsou vlastně lupy zač?
Lupy jsou šupinky na povrchu vlasové pokožky, jsou to shluky odumřelých buněk, které více či méně ulpívají ve vlasech. I když se nejedná o závažný stav, každý, kdo kdy lupy měl ví, jak dokážou znepříjemnit život. Proč vznikají?

Mezi 3 hlavní faktory patří různá citlivost vlasové pokožky - někdo je prostě k tvorbě lupů náchylnější. Druhým faktorem je nerovnováha tvorby kožního mazu – buď je ho příliš mnoho nebo naopak příliš málo, a významným faktorem je přemnožení kvasinek rodu Malassezia, které přirozeně žijí na povrchu pokožky a živí se naším mazem, přičemž uvolňují nenasycené mastné kyseliny, které ve vyšší koncentraci narušují kožní bariéru, dráždí pokožku, způsobují zánět a zrychlují obnovu buněk.

Tvorbu lupů ovlivňují i další faktory jako stres, nezdravý životní styl, používání nevhodných kosmetických přípravků, nošení čepice atd. Příčin je mnoho, je těžké udržet je pod kontrolou, a proto se lupy velmi často vracejí.

Suché nebo mastné?
I laik pozná celkem snadno, zda ho trápí suché či mastné lupy. Suché lupy jsou jemné bílé nebo našedivělé šupinky, které neulpívají na vlasové pokožce, takže když si protřete vlasy, sněží vám na ramena. Většinou jsou spojeny s příliš suchou pokožkou hlavy, která je dehydratovaná a podrážděná. Mastné lupy se tvoří na mastné vlasové pokožce, jsou větší, shlukují se, mají nažloutlou barvu, mohou zapáchat, způsobují svědění a ulpívají ve vlasech.

Jak na ně?
V lékárnách je k dostání spousta účinných přípravků pro odstranění lupů. Lupů se nicméně težko zbavíte napořád, mohou se opakovaně vracet. Proto je vhodné šampony proti lupům používat nejen při náhlém výskytu lupů jako intenzivní kúru, ale také jako udržovací péči pro prodloužení stavu bez lupů a k oddálení jejich opakovaného návratu.

Galangal, přírodní řešení proti lupům

641838ce55695obrazek.png

Mnozí z vás o něm nikdy neslyšeli, přitom se používá v tradiční asijské medicíně již 1000 let. Galangal je léčivá rostlina z rodiny Zingiberaceae (Zázvorníkovitých). Jeho kořen vypadá podobně jako zázvor, ale je růžovější a má ještě ostřejší chuť. V ajurvédské medicíně je využíván pro zklidnění žaludku, při průjmech nebo zvracení. Kořen galangalu obsahuje aktivní molekuly “fenylpropanoidy” působící silně proti zánětu. Bojují s patologiemi vyvolanými nerovnováhou mikrobiomu, jako je tvorba lupů. Proto si jej vybrali odborníci z francouzských laboratoří Klorane Klorane Czech pro novou řadu vlasové péče proti lupům. Galangal je přírodní alternativou Pyrithionu zinku, jeho účinek na lupy je dokonce 4x rychlejší (Test in vitro vs referenční aktivní látka v běžné dávce).

641838f9b11a5blobid0.png

Poradí si jak se suchými, tak mastnými lupy již po 1. použití. Pokud Vás trápí přetrvávající lupy, sáhněte po intenzivní měsíční kúře ve formě Klorane Ošetřující masky v prášku Ošetřující maska v prášku s galangalem | Klorane. Prášek se při kontaktu s vodou promění v bohatou vláčnou pěnu, která po vmasírování do vlasové pokožky a 2minutovému působení hloubkově čistí vlasovou pokožku od lupů a navrací jí rovnováhu. Maska nahrazuje mytí klasickým šamponem, používá se 2x týdně a jedno balení s 8 sáčky tak vystačí na měsíční kúru. Ošetřující maska v prášku zabraňuje opakovanému návratu lupů na další 4 týdny.

6418390c46420obrazek.png

Masku kombinujte s Klorane Šamponem s galangalem Šampon proti lupům s galangalem - pro obnovení rovnováhy | Klorane, který je bez sulfátů a silikonů, má 87% přírodní složení a příjemnou, dřevitou vůni. Šampon lze používat i samostatně při mírnějších stavech lupů nebo jako následná péče po intenzivní kúře.

64183945b8e14blobid0.png

Pro vaše vlasy i planetu
6418396405c82obrazek.pngPřípravky Klorane s galangalem jsou ekologicky koncipované produkty. Výtažek z galangalu je získáván 100% přírodní extrakcí, šampon i maska mají bioodbouratelné složení, maska navíc díky práškově textuře šetří až 80 % vody při výrobě. Obaly jsou 100% recyklovatelné a vyrobené z recyklovaného plastu. Produkty nesou označení Green Impact Index B (Green Impact Index s přehledným hodnocením ABCD skupiny Pierre Fabre, pod kterou značka Klorane spadá, vám poskytuje přesnou představu o dopadu výrobku na životní prostředí, od biologické rozložitelnosti jeho složení až po životnost jeho obalu.).

Klorane se navíc angažuje v Indonésii, kde se galangal pěstuje. Firemní nadace Klorane Botanical Foundation vysadí na ostrově Flores  ve spolupráci s místní organizací Coeur de Forêt během 3 let 10 000 galangalů.

www.klorane.com
641839ae7bf99blobid0.png

Reklama