Také žasnete, jaké kreace nabízejí některé nehtové salony? Buďte v klidu, drápy už jsou passé. Teď se nosí výrazně barevné, zato krátké nehty. Konečně. Pohled na pokladní v samoobsluze, jak prohýbá prsty, aby se přes ďábelské drápy vůbec dotkla klávesnice kasy, není zrovna estetickým zážitkem.

O jiných, mnohem delikátnějších případech, kdy dlouhé nehty musejí logicky překážet, ne-li znemožňovat určitou činnost, se raději zmiňovat nebudu. Příkladů vás napadne asi spousta. Klidně si o nich můžete popovídat v diskuzi. 

Teď navrhuji okouknout nejnovější nehtové styly hollywoodských hvězd. Můžete se inspirovat nebo jen zhodnotit, zkritizovat či pochválit.


Dita von Teeseová
O této umělkyni je známo, že se stylizuje do éry čtyřicátých a padesátých let. Tomu také přizpůsobila manikúru a barvu laku. Tehdy bylo nemyslitelné, aby rty a nehty měly rozdílnou barvu. Sytě rudá rtěnka a k ní lak ve stejném odstínu je sice dnes už trochu passé, ale k Ditě se skvěle hodí.


Eva Mendesová
Je výrazný typ, a tak to chvályhodně nepřehání s líčením ani barvou nehtů. Tělově zbarvený lak na krátce zastřižených nehtech úplně postačí.


Ale občas je potřeba udělat výjimku. Třeba když se na červeném koberci rozdávají vzdušné polibky fanouškům. Tady jsou výrazné červené nehty ladící s kobercem na místě. Délce nehtů zůstává věrná.


Vannesa Hudgensová
Černý lak na nehty už není žádnou novinkou. Co si budeme povídat - každému nesluší. Tmavá kráska si jej ale dovolit může.


Charlize Theronová
Charlize je zrovna případem, kdy černé nehty nevypadají právě nejlépe. Ještě tak k černým šatům a stříbru...


Lindsay Lohanová
Perleťově modrý lak je diskutabilní. Ruce s ním vypadají trochu morbidně a mrtvolně. Ale k Lindsay se docela hodí, co říkáte?


Na závěr jsem si nechala perličku: nehty s obrázkem nového amerického prezidenta Baracka Obamy. Docela by mě zajímalo, jestli by se u nás našla žena, která by si nechala na nehty namalovat Václava Klause.

Že ani ty barvičky zrovna nemusíte? Nevadí. Milovnice klasiky a přírodního vzhledu nemusí smutnit, že nejdou s dobou. Nehty v neutrálních a tělových tónech budou in vždycky.