Celulitida jsou malé polštářky tuku a vody v pokožce, která svým vzhledem připomíná pomerančovou kůru. Proto často o celulitidě hovoříme jako o "pomerančové kůži". Vzniká opakovaným ukládáním lipidů v tukových buňkách, které mají schopnost zvětšit svůj objem až 50x! Díky zvětšení tukových buněk a jejich následnému tvrdnutí proto dochází k tvorbě důlků. Příčiny vzniku celulitidy jsou nejrůznější. Především je to málo pohybu, nezdravá strava, málo tekutin, vyšší tělesná hmotnost, ale mohou to být také hormonální poruchy, špatný krevní oběh nebo dědičnost. Pomerančová kůže se objevuje hlavně na stehnech, ale můžeme ji najít i na pažích, břiše či jiných částech těla. Trpí jí téměř 90 % žen, a to bez ohledu na tělesné proporce. Proti celulitidě je proto třeba bojovat více prostředky. Nejúčinnější je především pravidelný pohyb, zdravá strava, hodně tekutin a každodenní masáž přípravky proti celulitidě pomocí speciálních masážních kartáčů a žínek.

Jednou z nejlepších aktivit vedoucích k celkovému zpevnění těla je pravidelné plavání, ale stačí i 30 minut rychlé chůze alespoň 3x týdně. Pravidelný pohyb, který zajišťuje činnost žilní pumpy, proudění lymfy a zpevňuje svalstvo. Máte-li sedavé zaměstnání, každou hodinu procvičte nohy nebo se proběhněte po schodech.

Konzumace minimálně 2 litrů neperlivých a nepřislazovaných tekutin denně vylučuje z těla škodlivé látky a toxiny a hydratuje pokožku zevnitř. Důležitý je také vyvážený jídelníček složený z čerstvých potravin, velkého množství ovoce a zeleniny, ryb, drůbeže, obilovin a luštěnin. Takové složení stravy nezatěžuje organismus toxickými látkami. Nadbytek kuchyňské soli vede k zadržování vody v těle a k vytváření otoků, což celulitidu jen zhoršuje. Naopak může pomoci dostatečný přísun vitaminu C, esenciálních mastných kyselin a bioflanoidů, které jsou důležité pro zpevňování cévních stěn.

Pravidelná masáž pomáhá pokožku na problémových místech tonizovat a zlepšuje krevní oběh. Stimulací krevního oběhu se snižuje tvorba toxinů a také se formují tělesné křivky. Při masáži postupujte tak, že nejprve jemnými krouživými pohyby v tříslové oblasti uvolníte mízní uzliny a pak masírujte dlouhými plynulými tahy vždy směrem k srdci, nohy nejprve celé, pak od kotníků ke kolenům a potom od kolen směrem k hýždím.

Použití abrazivních přípravků (peelingů) také přispívá k dobré kondici pokožky. Po jejich aplikaci bude pokožka jemnější, hladší a prokrvená a optimálně přijme výživné látky z tělového krému, mléka či gelu. Kosmetické přípravky, které prokrvují a zpevňují pokožku a rozpouštějí tuky ve spojení s masáží, zajistí pevné kontury těla a zdravý vzhled pokožky.

Potraviny rychlého občerstvení, sladkosti, alkohol, čaj a káva přispívají velkou měrou ke vzniku celulitidu. Je lepší se jim zcela nebo alespoň většinou vyhnout.

Kombinujte pravidelné cvičení, zdravou stravu a ošetřující přípravky a uvidíte, jakou radost budete mít při pohledu do zrcadla.

zdroj: Oriflame

Kosmetiku Oriflame můžete zakoupit prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň. Kontakt získáte na infolince Oriflame 271 024 999 nebo na www.oriflame.cz

Reklama