Do plavkové sezóny už není daleko a ne každá z nás měla tak pevnou vůli, aby na ni připravila i svou postavu. Jenže co teď? Žádnou paniku, nic není ztraceno. Nechali jsme si poradit od odborníků z řad lékařů, jak se přebytečných faldíků zbavit bezpečně a přitom co nejrychleji.

Zázrak s názvem Vanquish

Vanquish

Slyšeli jste už o metodě zvané Vanquish? V Americe a Velké Británii na něj nedají už nějaký čas dopustit, zatímco u nás může být tento revoluční bezkontaktní přístroj pro modelaci tělesných partií žen i mužů ještě novinkou. Pracuje na principu radiofrekvence a poradí si s tukovými polštářky na bříšku, bocích a stehnech, a to o síle minimálně 3 cm a více.

„Jde o nejmodernější metodu. Je účinná, ale přitom k tělu šetrná. Vlivem silného radiofrekvenčního pole působícího bezkontaktně dojde nejen k místnímu zvýšení metabolismu, ale i k řízenému zániku adipocytů (tukových buněk), tyto jsou pak z těla odstraněny imunitním systémem organismu,“ říká MUDr. Nina Koutná.

MUDr. Tereza GabryšováZa pravdu jí dává i MUDr. Tereza Gabryšová. Vanquish podle ní na britském a americkém trhu postupně vytlačuje méně efektivní ultrazvukovou kavitaci, nepříjemnou kryolipolýzu a namáhavou kontaktní radiofrekvenci. „Radiofrekvenční vlnění působí na tkáň pomocí aplikátoru s cíleným efektem na partie boků a břicha. Aplikátor je přesně nastaven kolem problematické partie a sestra či lékař hlídá intenzitu působení. Poté doporučuji odbornou masáž tříselných uzlin, čímž se uvolní lymfatické cesty pro transport tuku směrem do jater  a ledvin. Efektivita zákroku se tak ještě zvyšuje,“ vysvětluje lékařka.

A jak tedy ošetření probíhá? Klient během něho pouze leží a relaxuje, všechnu práci za něho obstará revoluční přístroj. Vanquish působí na celou požadovanou lokalitu naráz, takže mu k tomu stačí jen 30-45 minut na bříško a boky, nebo dvakrát 20 minut na stehna. (Pozor, nástavec na stehna má jako jediná v ČR Klinika GHC Praha). Jakmile přístroj udělá své, měla by přijít na řadu doporučená lymfodrenáž k uvolnění lymfatických cest. Tu provede fyzioterapeutka.

MUDr. Nina KoutnáNespornou výhodou metody je i následná rekonvalescence. Není totiž žádná. Po ošetření se nemusíte zříkat sportu ani dalších fyzických aktivit. „Pro co nejlepší efekt ošetření je důležitý správný pitný režim – alespoň 9 sklenic vody denně před ošetřením, v den ošetření a i další den. Sport je možný a vhodný, samozřejmě přiměřeně. Důležitý je i režim stravy, jíst častěji a málo, dostatek zeleniny, bílkovin, ne polotovary či fast food stravu,“ radí MUDr. Nina Koutná.

A výsledný efekt? Redukce obvodu o 2 - 3 cm už po jednom ošetření. I tak ale odborníci doporučují více opakování. Ideální frekvence je jednou za týden. Nyní, v průběhu května, můžete využít speciální akci 2+1 ošetření zdarma. Více informací naleznete ZDE.

Hlavní výhody ošetření přístrojem Vanquish:

  • tukové polštářky mizí bez námahy a bolesti
  • ošetření je rychlé – přístroj působí na celou lokalitu naráz
  • přístroj je bezkontaktní, vysokofrekvenční pole velmi přesně cílí do tukové tkáně
  • po ošetření není třeba rekonvalescence, nijak vás neomezí

Oblíbená stálice - vibrační liposukce

Liposukce

Další možností rychlého vytvarování problémových partií je osvědčená liposukce. Není divu, že tato metoda odstranění ložiska tukových buněk patří k nejoblíbenějším zákrokům plastické chirurgie vůbec.

Lékaři nejčastěji řeší lokality, které mají tendenci ve zvýšené míře ukládat podkožní tuk. Asi vám nemusíme vyjmenovávat, že to u žen bývají zejména zevní a vnitřní valy stehen, boky, břicho, bederní krajiny, vnitřní plochy kolen, oblast kotníků, zadní strana paží či podbradek. Muži mají zase nejčastěji potíže s ukládáním tuku na bocích, v oblasti břicha, podbradku a v prsních krajinách. 

MUDr. Jiří Bayer„Ideálním kandidátem na liposukci je člověk, který zhubnul, nebo se o to alespoň snaží, tělesným cvičením a dietou, ale v některých partiích se mu to i přes to nedaří. Jde o takzvané lokalizované adipozity, kam patří například boky nebo stehna,“ říká atestovaný plastický chirurg MUDr. Jiří Bayer. Zároveň ale dodává, že liposukce není metoda pro řešení nadváhy.

Z liposukce není třeba mít obavy, jde v podstatě o bezbolestný zákrok v lokální, nebo celkové anestezii. Menší oblasti se dají ošetřit v místním znecitlivění, ambulantně. Větší oblasti nebo více oblastí najednou pak většinou v celkovém znecitlivění za jednodenní hospitalizace na klinice,“ vysvětluje MUDr. Jiří Bayer. I tak je ale rekonvalescence velmi rychlá. Po 2 - 3 dnech můžete jít do práce, sportovat můžete začít 3 - 4 týdny po zákroku. Jen je nutné nosit po dobu 4 - 6 týdnů po výkonu elastické prádlo.

Liposukce je minimálně invazivní výkon, nezanechává prakticky žádné jizvy,“ dodává MUDr. Jiří Bayer. Efekt je rychlý, výrazný a zaručený. Pokud nedojde v pooperačním období či později k významné změně hmotnosti, pak je i trvalý.

Liposukce

Zaujala vás možnost zbavit se nadbytečného tuku, ale stále ještě váháte? Pak jistě oceníte bezplatnou konzultaci na téma liposukce s atestovaným plastickým chirurgem MUDr. Jiřím Bayerem. Doporučujeme objednat se na konkrétní termín co nejdříve, protože speciální akce trvá jen do konce května. Více informací naleznete ZDE.

Hlavní výhody vibrační liposukce:

  • rychlý, výrazný a zaručený efekt
  • bezbolestný zákrok, provedený v anestezii
  • zkrácení operačního času i doby rekonvalescence
  • zvýšení odsátého minutového objemu tukové tkáně
  • jemnější a šetrnější pohyby kanyly v podkožní tukové oblasti
  • snížení pooperační bolestivosti, zmenšení modřin a otoků

Zbavit se přebytečných tukových polštářků není nic snadného. Z některých partií těla se mu vyloženě nechce. Proto není žádnou ostudou obrátit se na odborníky. I vám doporučí, který způsob tvarování postavy je vhodný právě pro vás. Stačí se rozhodnout a vše ostatní už nechat na nich. Jen si představte, jak letos konečně vkráčíte na pláž s postavou, o které už léta jen sníte.

Více informací naleznete na stránkách www.ghc.cz.

Reklama