Co se vám vybaví při vyslovení slova migréna? Pokud si myslíte, že je to nejčastější výmluva ženy, když se jí večer nechce do milostných hrátek, jste na velkém omylu.

Trpíte-li migrénou, máte-li za sebou alespoň jeden opravdový záchvat, víte jistě, o čem je řeč.

 

Představíte si určitě nesnesitelnou bolest hlavy, bezradnost před domácí lékárničkou, nedůstojný poklek na toaletě, zvracení. Každý zvuk je hřebíkem do hlavy, každý záblesk světla vyvolá další vlnu nevolnosti. Nelze ležet, spát, chodit, nelze pracovat. Opravdu chápavý šéf vás pošle domů, kde najdete útočiště v tichu a ve tmě pod peřinou.

 

Člověk trpící migrénou se v době záchvatu opravdu trápí a každý, kdo peklem migrény někdy prošel, potvrdí, že migréna je jednou z nejhorších bolestí. Navíc migréna přichází většinou tehdy, když se to nejméně hodí – na dovolené, v autě, pokud jedete proti zapadajícímu slunci, na podnikovém večírku, kde máte bavit zahraniční kolegy. Číhá na okamžik, kdy si léky, které vám alespoň trochu pomáhají, zapomenete doma. A nosíte je s sebou vůbec?

 

Většina lidí trpících migrénou si myslí, že nosit s sebou léky stejně nemá cenu, protože pokud se migréna rozběhne, už jim nic nepomůže. Pokud přesto požádají své okolí o prášek na hlavu, setkávají se s chápajícím úsměvem. Ostatní už to vědí. Vaši migrénu zkrotí pouze odborník, pokud ho navštívíte v jeho ordinaci. Lékař neurolog vás odborně vyšetří a po potvrzení diagnózy předepíše vhodnou léčbu.

 

Kolik let již plánujete, že se k lékaři objednáte? Dnes už žádné výmluvy neobstojí, protože máte možnost najít si svého neurologa okamžitě a ihned se k němu objednat. Kdykoli můžete zabrousit na internetové stránky www.bolestihlavy.cz. Kromě obvyklých rad zde najdete také test, který vaši migrénu potvrdí. V seznamu neurologů si vyberete toho, který je vám nejblíže, a jednoduše se k němu objednáte. Už to nikdy nebude jednodušší. Změňte svůj postoj k migréně. Dosud trápila ona vás, teď je načase, aby zmizela. Rozlučte se s ní jednou provždy.