Zázvor je starobylé koření, pochází z jižní Asie a pěstuje se už po staletí v Indii a v Číně. Nejnovější výzkumy prokázaly, že umí zpomalit i zhoubné bujení.

Z oddenku zázvoru vyrůstají dlouhé zelené listy se žlutými květy. V Čechách se používal prý už ve 13. století, nejoblíbenější je ale v Anglii, kde se přidává do sušenek, do piva, nebo se nakládá do cukru. V poslední době jeho obliba stoupá i u nás. Z nevzhledného hnědého kořene vznikají výborné pokrmy i nápoje. Už jsme si zvykli na orientální jídla, která se bez něj neobejdou, přidává se i do likérů, kefírů, kompotů, do rýže. Dá se použít čerstvý i sušený, jemně nastrouhaný, nebo se z něj lisuje šťáva. Má sladce kořeněnou chuť s nádechem citrónu.

Můj nejčerstvější zážitek je ze zázvorového čaje. Dostala jsem ho včera na návštěvě u kamarádky, místo obligátní kávičky, a byla to bomba. Trochu štiplavá chuť, pak teplíčko v krku a pak už jen spokojenost. Vřele doporučuju!

Léčebné účinky zázvoru
+ antiseptický, protihorečnatý, protizánětlivý
+ podporuje chuť k jídlu
+ pomáhá proti žaludečním nevolnostem a zažívacím potížím
+ zmírňuje pálení žáhy, nadýmání, plynatost
+ zmírňuje příznaky cestovní nevolnosti 
+ používá se při těhotenských nevolnostech
+ je prevencí proti chřipkovým onemocněním
+ je dobrý při nachlazení, chřipce a alergiích
+ zmírňuje bolesti hlavy
+ zmírňuje stavy napětí
+ zpomaluje některé druhy rakoviny, hlavně vaječníků

P.S.: Důležitá zpráva: Zázvor jako afrodisiakum - nastrouhejte 150 g čerstvého zázvoru a nechte jej 14 dní louhovat na  temném místě v půl litru vodky. A pak nakapejte před očekávaným aktem čtyřicet kapek do vody nebo nějakého nápoje… a je váš…

Zkusila jste někdy v nějaké podobě zázvor? A zkusíte teď, když víte jaké má účinky?

Reklama