IMG-0966.jpg
Foto: redakce

Všechno začalo publikováním rozhovoru, který nezisková organizace uveřejnila na Facebooku. Na základě článku se mluvčí Justičího servisu paní Jiřině ozval Václav Jonáš s tím, že by rád samoživitelku podpořil finančním darem. Přesně z takových situací neziskovky berou sílu dál pokračovat v tom, co dělají, tedy pomáhat lidem v tíživých situacích. Stojí to za to, potvrdil si opět ten den předseda organizace Karel Jaroš a ihned nám napsal e-mail, ve kterém vše vylíčil a slíbil, že i oni věnují samoživitelce finanční podporu.

justicni.jpgJustiční servis z. s. je spolek, jehož členové analyzují problémy v justici i občanském životě a povzbuzují lidi k zájmu hájit svá práva. Cílem spolku není bojovat s justicí, ale činit vše pro to, ab justice byla nestranná a objektivní a rozhodovala podle práva, bez ohledu na mnohdy vlivné skupiny v pozadí. Více informací najdete zde.

IMG-0974.jpg

Následoval týden, kdy jsme se musely spojit s dárcem, panem Václavem Jonášem, který souhlasil, že přijde předat dar samoživitelce osobně k nám do redakce. Se schůzkou souhlasila i samoživitelka Iva, která překvapením nemohla ani dýchat. „Jsem tak neskutečně vděčná, teď jsem to říkala malé, a ta skákala radostí,“ říkala dojatá Iva do telefonu.

IMG-0971.jpgZbývalo sestavit dárkový balíček, který by za nás udělal Ivě radost. Nakonec obsahoval luxusní kosmetiku, sladkosti, kabelku a jiné doplňky, zkrátka vše, co by si Iva jen tak nekoupila. Minulý týden jsme se pak sešly v našem zeleném vnitrobloku. U kávy nás nejvíce zajímalo, proč si pan Václav vybral zrovna Ivu. „Sám jsem si zažádal o dotaci od státu, protože jsem jako finanční poradce a jednatel společnosti Domácnost v plusu pocítil ztrátu. Nedávno jsem však dočetl knihu Pravidla úspěchu od Jacka Canfielda, ve které autor radí následující věc. Když přijdete k většímu obnosu peněz, měli byste část darovat potřebným. Ten den, kdy jsem knihu dočetl, jsem narazil na Facebooku na rozhovor se samoživitelkou. Řekl jsem si, že to musí být osud,“ vysvětlil situaci Václav.

Předseda spolku Justiční servis Karel Jaroš hovořil o tom, jakou měli všichni členové spolku radost, když se o dárci dozvěděli. „Za všechno můžeme poděkovat naší mluvčí spolku Jiřině Stehnové, která váš článek o samoživitelce nejen nasdílela na Facebooku Justiční Servis, ale zejména učinila prvotní komunikaci s dárcem Václavem a poté vybrala od několika členů spolku celkovou hotovost ve výši 2000 Kč, kterou jsem dnes paní předal.“

Paní Iva neudržela slzy a všem moc děkovala. „Ani si neumíte představit, jak velká pomoct to pro mě v momentální situaci je. Peníze hned předám majitelce bytu, ve kterém bydlíme, a zaplatím tak téměř jeden nájem,“ řekla Iva, která rovněž děkovala za balíček, jehož obsah jsme musely nakonec přesunout do látkové tašky, aby se s ním lépe cestovalo. S Ivou jsme se loučily s tím, že zůstaneme v kontaktu. Ten den se nám hlavou už jen honily myšlenky na to, že na tom společnost není zdaleka ještě tak zle, když se i v nynější tíživé situaci dějí takřka zázraky.

Reklama