Kdyby se Vás někdo zeptal, bez jaké kosmetiky se neobejdete a vzala byste si ji i na pustý ostrov, uměla byste se rozhodnout? Pro někoho je to možná rtěnka, řasenka, opalovací krém, šampon, deodorant…ale napadla Vás někdy termální voda? Voda, která je tak čistá, a tak zázračná, že dokáže zklidnit kůži podrážděnou sluněním, holením, depilací, chirurgickým zákrokem, odlíčením, osvěží ji po sportu, zafixuje make-up a chrání ji před bakteriemi při drobných poraněních?

Avene

Podívejme se na jednu z nich více z blízka – pochází ze sladké Francie, pramení na jejím Jihozápadě a její účinky jsou známé již po více než 2 století.

Termální voda Avène

Je výsledkem dlouhého, přirozeného a jedinečného procesu, který je složitější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Všechno to začalo před více než 200 lety, kdy se podle legendy díky koupeli v termální vodě Avène zázračně uzdravil nemocný kůň Markýze de Rocozels. Zpráva o jeho neuvěřitelném uzdravení vyvolala velký rozruch a šířila se závratnou rychlostí po celém kraji. Do vesnice Avène se tak začali sjíždět lidé ze širokého okolí, aby léčivé účinky termální vody vyzkoušeli na vlastní kůži. A protože byly opravdu výjimečné, vznikly zde v roce 1749 první termální koupele.

Avene

Dnes termální lázně Avène navštěvují děti i dospělí z celého světa, aby se tu léčili s atopickou dermatitidou, ekzémem, lupénkou, jizvami, popáleninami a dalšími kožními problémy. Od dubna do října podstoupí léčbu v místním nově postaveném Hydroterapeutickém centru až 2800 pacientů.

AveneKapacita lázní je nyní díky výstavbě nového hotelu ještě vyšší. Provoz hotelu je velmi šetrný k okolnímu prostředí, protože se nachází v chráněné krajinné oblasti. Např. zde nenajdete klimatizaci, vzduch je ochlazován díky systému proudící studené vody.

Termální voda Avène se na povrch dostává jako čistá a jemná průzračná voda. Než se tak ovšem stane, trvá to přibližně padesát let. Termální voda Avène je totiž srážkového původu, a tak se nejprve pomalu vstřebává do hlubokých vrstev propustné půdy až narazí na nejstarší dolomitové skalní podloží bohaté na vápník a hořčík. Během let pak z hornin nasaje jedinečné minerální a biologické vlastnosti, které jsou charakteristické pouze pro Termální vodu Avène. A to je důvod, proč stejnou vodu nenajdete nikde jinde na světě.

Dermatologické Laboratoře Avène na ní postavily celou kompletní řadu přípravků péče zaručující účinnost, snášenlivost a komfort citlivé, intolerantní a alergické pleti. Zrodila se tak světově uznávaná značka Eau Thermale Avène.

Kdy a jak použít ji použít?

aveneFixuje líčení

Toužíte po tom, aby Vaše nalíčení zůstalo delší dobu tak, jak jste ho nanesla? Nastříkejte mlhu Termální vody Avène 20 cm od obličeje a nechejte ji přirozeně uschnout.

 

aveneZklidní pokožku po holení

Nastříkejte Termální vodu Avène po dobu 3 sekund na místa podrážděná holením a jemně osušte.

Pokožka se krásně zklidní a zjemní.

aveneTermální voda Avène je vhodná i pro ty nejmenší

Pokud Vaše dítě trpí plenkovou dermatitidou, používejte Termální vodu Avène, která pokožku nejenom zklidní, ale působí i proti podráždění.

 

aveneZpříjemňuje odlíčení

Pokud používáte odličovací tampony, před nanesením odličovacího přípravku nastříkejte na odličovací tampon Termální vodu Avène, díky čemuž se tampon zjemní a nebude tolik dráždit Vaši pleť.

 

aveneZklidní oteklé oční okolí

Termální vodu Avène umístěte na noc do lednice. Přiložte bavlněné odličovací tampony zvlhčené Termální vodou z lednice na zavřená oční víčka. Po deseti minutách tampony vyměňte. Opakujte 3krát.

 

aveneZmírňuje projevy začervenání

Po vystavení na sluníčku, po sportu nebo v klimatizovaných prostorách bývá pleť začervenalá,

pne nebo pálí. Všechny tyto projevy zmírní Termální voda Avène.

www.avene.cz

Čtěte také: