Přečtěte si o experimentu, který na svých vlasech vyzkoušela tenkrát čtrnáctilatá čtenářka s nickem Puzzlicek. Děkujeme za vtipný příspěvek

Pěkný den milá redakce a čtenářky Ženy-in! Nad tématem - dětské účesy - jsem se skutečně velmi pobavila a zavzpomínala na krásné dětství. Byla jsem parádnice už od malička a snažila se držet „krok s dobou“ . Když šly holky ve třídě na mikádo, obětovala jsem své krásné dlouhé vlasy do půl pasu tomuto střihu. Když byl v módě francouzský cop, donutila jsem maminku, aby se této novince přiučila a každé ráno mi splétala vlasy do „francouzáku“. A co teprve, když přišel objev - melír!

Bylo to snad v osmé třídě základní školy, kdy se mnou puberta doslova mlátila o zeď. Dívky třídy se postupně měnily z tmavovlásek ostříhaných na mikádo na špatně odbarvené blondýny. Melír byl pro mě naprosto okouzlující! Chtěla jsem ho taky. Maminka však o barvení vlasů nechtěla ani slyšet (já osobně jsem v dnešní době také těžce proti ničení dětských vlásků už ve čtrnácti letech - na to mají holky času dost). Jak to tedy vykoumat, abych „zapadla“ do kolektivu? Dětská fantazie je nekonečná - zvlášť v období puberty přicházejí pitomé nápady takřka z minuty na minutu.

Slyšeli jste už o zázračných účincích peroxidu? :) V kadeřnictví ho k odbarvování používají, tak proč si neudělat takový jeden malý kadeřnický zázrak v pohodlí domova? Když byli rodiče v práci, sezvala jsem nejbližší kamarádky a vypověděla jim svůj úžasný nápad. Byly nadšené, na kadeřnici ani jedna z nás neměla, ale na tři balení peroxidu jsme se společně poskládaly .... a daly se do práce...

Ano - teď si říkám, jak jsme takovou pitomost mohly provést, nicméně v té době jsme byly mladičké, hloupé a tak moc jsme se chtěly líbit! Jak dopadl náš experiment? Mnozí jistě tuší - má kdysi tmavě kaštanová barva dostala nádech do žlutozelena. Po deseti minutách máchání vlasů v peroxidu nás začala svědit a štípat celá hlava. Ale držely jsme hrdinsky dál! Pro krásu se musí trpět, no ne?

Nakonec jsem skončila se zelenožlutou hlavou a mohla jsem z fleku hrát v Národním Vodníka. Polovina vlasů se odporoučela do věčných lovišť. A to nebylo všechno! Alergická reakce na sebe nenechala dlouho čekat, zarudlé fleky po celé hlavě, včetně čela byly opravdu okouzlující. Parádní  byl také výprask od maminky, když mě uviděla jako zelenožlutou (podotýkám - ve finále opravdu nechutná barva!!! ) obludu. Maminka se hned neodvažovala koupit barvu na přebarvení té hrůzy, proto byla nejhorší ta ostuda, která následovala druhý den ve škole a na ulici.

A to si řeknete, že člověk by už mohl mít ve čtrnácti rozum:)

Pěkný den přeje Puzzlicek

Dnes se tomu možná smějeme, ale tenkrát vám muselo být ouvej. Nemám pravdu?

Máte také nějakou příhody s vlasy, milé ženy-in? Prováděla jste také na sobě experimenty, nebo jste se bála rodičů? Jakou největší hrůzu jste měla v dětsví na hlavě? Pochlubte se.

Svoje příspěvky můžete posílat na adresu redakce@zena-in.cz

Reklama