Vzkazy píše sama sobě čtenářka s nickem Ondrasek74. Má dva bločky na lednici, notýsek v dokladovce a poznámkový blok na pracovním stole...

Bez vzkazů sama sobě by se neobešla čtenářka Ondrasek74...


Zdravím všechny Ženy-in a osazenstvo redakce,

tak já se přiznávám k tomu, že stále používám notýsky na vzkazy. Ted klasický papír a tužku. Vzkazy píšu sama sobě. Dva bločky mi visí z boku na lednici. Tam si píšu průběžně, co je třeba při příštím větším nákupu koupit. A když lístek nenechám doma, tak to i koupím. Další notýsek mám v dokladovce, krásně se tam vejde a sem si poznamenávám např. kontakt na někoho, otvírací dobu úřadů, ale často papírek i někomu poskytnu, kdo si potřebuje poznamenat.

Další notýsek mám u nočního stolku. V posteli mě totiž napadají věci, na které jsem v průběhu dne zapomněla, nebo co bych měla příští den udělat. Také to tak máte?

A nejzatíženější je nyní poznámkový bloček na pracovním stole. Tam si kolikrát večer napíšu, co je třeba zítra udělat. Druhý den to postupně odškrtávám a nesplněné přepisuji na nový lístek. Nyní mi tam třeba visí rest kontaktovat Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, do čehož se mi moc nechce a koupit si konečně nový diář na letošní rok!

Jinak poslední lístečky jsou popsané dějem, kterým poslední měsíc žiji. Již jsem zde jednou myslím psala, že mi byla do pěstounské péče nabídnuta holčička. Měsíc jsem měla tedy na rozhodnutí a teď podřizuji domácnost příchodu nového člena. Zažádala jsem si o ni minulý týden a nyní se čeká na vyřízení papírů. Doufám, že již začátkem února ji budu mít doma. Sháním tedy vlastně kompletní výbavu pro malou. Ono je něco jiného připravovat si to 8 měsíců těhotenství a něco jiného 14 dní, od podání žádosti o konkrétní dítě, které Vám bylo nabídnuto, do vyřízení papírů. Nikdy nemůžete vědět, jak velké a schopné dítě dostanete a nemůžete si nic nakoupit předem.

Jinak nejsem jen „papírková“, všechny důležité schůzky si píši do mobilu, objevují se tam i upomínky, které mi připomenou, že něco musím neodkladně udělat právě nyní.

Nenapíšu zde, jaký nejvtipnější vzkaz jsem dostala či napsala, ale napíšu svou čerstvou zkušenost ze včerejška. Do diskuse jsem napsala vzkaz - prosbu a během chvilky se mi ozvalo několik dobrých Ž-in, které na vzkaz reagovaly. Musím napsat, že jsem to vůbec nečekala. Byla jsem opravdu mile překvapena a dojata. Oni totiž ještě existují lidé, kteří dokážou poradit, potěšit a pomoc. A já jim za to moc a moc děkuji a doufám, že jim to budu moc v budoucnu oplatit.

Ondrasek74

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 22.1.2013: Lístečkové vzkazy

  • Necháváte si vzkazy na lístcích?
  • Zažila jste takový způsob komunikace?
  • Jaký nejzajímavější či nejvtipnější vzkaz jste takto dostala?
  • Myslíte, že mobily vytlačily „lístečkování“?

Své příspěvky k tomuto tématu zasílejte na e-amilovou adresu redakce (viz níže), a to nejpozději 22.1.2013 do 14.30 hodin. Příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, tedy pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, který dostane jedna z přispěvatelek. Tím dárkem je tentokrát bonboniéra Milka tender Wishes a stylový diář na letošní rok od Albi.

milka a diář

Reklama