Zase vám je těžko od žaludku, cítíte, jak Vám „bublají střeva“, a bolí Vás celé břicho. Ano, zažívací ústrojí dokáže člověka pěkně potrápit. Každý by se však měl o ně dobře starat a uvědomovat si jeho důležitost a vliv na zdraví celého organismu.

 

Trávicí ústrojí totiž tvoří pomyslnou bránu mezi vnitřním a vnějším prostředím lidského těla. Vše, co naším trávicím traktem projde, se odrazí na našem celkovém zdraví a vitalitě. Dokonce celých 70 % našeho imunitního systému se soustřeďuje právě v zažívacím traktu.

 

Aby Vaše zažívací ústrojí bylo zdravé, musí v jeho útrobách panovat rovnováha mezi miliardami tamních obyvatel – bakteriemi. Některé z nich žijí ve střevech trvale, mají prospěšné účinky a jsou nezbytné pro správné trávení a celkovou obranyschopnost organismu. Jiné však mohou být velmi škodlivé a mohou působit nejrůznější trávicí potíže, poruchy tvorby a vstřebávání vitaminů, produkovat jedovaté látky a způsobovat onemocnění a průjmy.

 

V období stresů a vypětí, cestování a užívání léků, hlavně antibiotik, vzniká v našich střevech nedostatek příznivých bakterií a organismus se stává náchylnějším k útokům bakterií škodlivých. Přirozenou cestou, jak se tomuto stavu bránit a nastavit rovnováhu či mírnou převahu příznivých bakterií, je užívání probiotik.

 

Probiotika (z řeckého probiosis – pro život) jsou živé mikroorganismy, které, aplikovány v přiměřeném množství, příznivě ovlivňují zdravotní stav hostitele. Zvláště důležité jsou kmeny bakterií Lactobacillus a Bifidobakterium, které vytváří na střevní stěně ochrannou vrstvu zabraňující uchycení nežádoucích bakterií, a vytváří tak prostředí příznivé pro správnou funkci zažívacího ústrojí. Efekt bakterií ve střevech je znásoben při kombinaci s kvasinkou Saccharomyces boulardii, která je uznána jako probiotikum a napomáhá v celém střevním obsahu (nejen na střevní stěně) eliminovat nežádoucí bakterie a vytvářet příznivé prostředí pro růst zdravé střevní flóry a posílení obranyschopnosti organismu.

 

Jednoznačným doporučením je tedy doplňovat probiotické kultury do běžné stravy. Pokud však člověk není připraven konzumovat denně živé jogurty, je nejspolehlivějším řešením se poohlédnout po kvalitním probiotickém preparátu v lékárně. Při výběru z nabídky preparátů je potřeba se zaměřit na kvalitní výrobky, které zaručují životaschopnost bakterií při průchodu trávícím traktem a při skladování v běžných teplotních podmínkách. Kvalita probiotika není totiž dána počtem obsažených kmenů bakterií, ale jejich životaschopností při běžném skladování a počtem bakterií v denní dávce produktu.

 

Letošní novinkou na trhu v oblasti kvalitních probiotickým přípravků je výrobek Salutil od společnosti Walmark. Doplněk stravy Salutil představuje komplexní  4-fázovou probiotickou péčí o zdraví trávícího traktu s garantovaným množstvím živých mikroorganismů a je vhodný pro celou rodinu. Probiotické kmeny Lactobacillus a Bifidobacterium jsou doplněny kvasinkou Saccharomyces boulardii, čímž je garantováno rozšířené 4-fázové působení a silný synergický efekt na zdraví a rovnováhu trávicího ústrojí.

Salutil je ideálním pomocníkem pro celou rodinu. Pomáhá při zažívacích potížích spojených s cestováním, při zvýšených fyzických a psychických nárocích a v období při a po užívání antibiotik. Salutil je vhodné mít vždy po ruce. Jeho kvality a přínos oceníte zejména v těch případech, když z jakýchkoliv důvodů nemůžete konzumovat mléčné výrobky s obsahem živých kultur k podpoře střevní rovnováhy.

Více informací naleznete na www.walmark.cz

 

Reklama