Krásné vzpomínání na prázdniny nám poslala čtenářka Claire. Takové léto by si asi přálo každé dítě. Posuďte samy.

Musela jste si prázdniny užívat, milá Claire, to je z Vašeho popisu úplně cítit. Moc děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Nádherný letní den,

Ten dnešní je jako stvořený k vodním hrátkám.

Jako malá jsem se vyblbla s bráchy a kamarády ve vodě strašně moc. Jezdili jsme k tetě na chatu a o prázdninách se pořádaly různé hry. Ty vodní spočívaly v soubojích, kdy si kluci vzali holky na ramena a kdo koho dřív shodí a vyráchá. Další byly v plavání na druhý břeh a zpět, přičemž jeden dělal záchranáře na loďce, kdyby náhodou dotyčným došly síly. Potom se pro změnu vzaly loďky a veslovalo se na čas k bójce a zpět. Brali jsme to děsně vážně a svých vítězství jsme si nesmírně cenili.

Šplhali jsme na vysoký smrk - to bylo jen pro vyvolené, kteří se nebáli výšek a následného výprasku za roztrhané tepláky.

Dále se pořádala letní olympiáda. Ta byla každý rok a hrozně jsme na ni byli natěšení. Závodilo se ve skoku do dálky, ve skoku z místa, v hodu tenisákem, pak následoval krátký běh, skok do výšky a poslední kilometrový okruh. Byl to prostě chatový sedmiboj. Rivalita mezi námi obrovská, tady jsme makali jako o život. Ceny byly super - diplomy, medaile a hlavně - čokolády. Těch nebylo o prázdninách nikdy dost!

Nesmím zapomenout na noční hry. To pořádali rodiče a stezka odvahy mi zvyšovala tep na maximum. Sice jsme chodili po dvojicích, s baterkou a plánem cesty, ale strach jsem měla pokaždé. Rodiče se přestrojili za strašidla a každou chvíli na nás vyskočila čarodějnice, čerti a podobná havěť .

Také jsme jezdili závody na kolech, opět jsme dostali mapku a kdo dojel do cíle jako první, dostával zmrzlinový pohár. Ostatní účastníci také nebyli ochuzeni, ty čekala odměna v podobě zmrzliny.

Při nepřízni počasí jsme hrávali karty, Kris kros a hlavně Člověče nezlob se. Tady docházelo k největším hádkám a bratranec byl největší nervák. Ten, když byl po několikáté vyhozen ze své pozice, vyhodil hru i s figurkami z okna. My se mu smáli a on potupený a navztekaný kopl vší silou venku do kýble s vodou. Ten se mu převrhl na nohu a chlapec měl poté palec modrý pěkně dlouho.

Zažívala jsem opravdu krásné prázdniny, díky svým skvělým rodičům, tetě a vůbec celé rodině. Moc ráda na to vzpomínám.

Tak si hrajte, nezlobte a mějte se fajn.

Claire

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne je: Hrajete doma s dětmi hry?

  • Jaké hry hrajete?
  • S kým nejčastěji hrajete - s dětmi, partnerem, kamarádkou...?
  • Jaké hry berete s sebou na dovolenou?
  • Co vás nejvíc baví?
  • A co naopak nesnášíte?
  • Máte nějaké vtipné zážitky?
  • Doporučila byste nám nějakou hru?

Napište mi cokoliv, co vás k tomuto tématu napadne, budu se těšit. Na jednu z vás čeká skvělý dárek - originální hra Scrabble od firmy Mattel. Na příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz. Předem děkuju a přeju hezký den!

hra

Reklama