Pozoruhodný zážitek se přihodil před oslavou Nového roku čtenářce Heligoně. S přítelem našla v křovíčku ležícího důchodce... napsala nám o tom příspěvek k dnešnímu tématu.

Jaké kuriózní věci se mohou stát na Nový rok? Čtenářka Heligona našla před novoroční oslavou v křovíčku před domem neznámého důchodce. Co tam dělal? To se dočtete v jejím příspěvku k dnešnímu tématu.

Heligono, díky za ten dobrý skutek!


Hezký den všem!

Letošní Vánoce byly plné zážitků. Hned po svátcích strávených u našich jsem vyrazila k příteli a jeho rodičům. Musím se pochválit, letos poprvé jsem dorazila bez sebemenšího bloudění.
Myslela jsem, že budem jako každoročně hlavně lenošit a vymýšlela, co bychom podnikli. Druhý den jsme byli pozváni na opékání špekáčků na kopci. Myslela jsem, že si dělají srandu. Vyrazila jsem v prastarých oteplovačkách od tchýně. Sněhem jsme se probrodili na kopec a jaké bylo moje překvapení, když každý ze skupiny začal otvírat svůj batoh. Tu pytlík uzeniny, tu pečivo, další otýpku chrastí nebo pár polínek, jiný vezl na saních jehlice na opékání. Zapíjeli jsme čajem a svařákem.
Další den jsme vyrazili na výšlap na Praděd. Jak tam bylo nádherně se můžete přesvědčit na fotce.

heligona

Na Silvestra jsme se vraceli domů. Když jsme nesli druhou várku zavazadel z auta, něco zachrastilo v keřích. Nejprve mě napadlo, že tudy proběhl pes nebo proletěl pták. Ale to by musel být minimálně puštík a kde by se ten u nás na sídlišti vzal. Zaostřila jsem do tmy a zjistila, že z křoví trčí lidská noha. Chvíli jsme se dohadovali, jestli je to úchylák, vrah, ožrala nebo člověk v nouzi a když se noha dlouho nehýbala, vyrazili jsme na pomoc. Z chrastí jsme vytáhli dědulu určitě přes 70 let. Sotva stál na nohou, ale sveřepě tvrdil, že mu nic není a domů dojde sám. Zatímco jsem v pokleku hledala jeho brýle úhledně zavěšené na větvičce, pán objímal střídavě přítele a okolostojící auta. Přítel dědu odvedl až domů a doufáme, že už se mu nic zlého nestalo.
Večer jsme popíjeli víno a hráli turnaj v karetní hře Mlask (něco jako bitka). Z asi patnácti partií jsem vyhrála dvakrát - pokaždé podvodem. Po půlnoci jsme vyšli na balkon sledovat ohňostroje. Tuto činnost nám zpestřila partička mládežníků v protějším okně, která si svorně vystřihla novoroční striptýzový taneček. Nevěděla jsem, co sledovat dřív. Zářící koule na obloze nebo „koule" natřásající se v rytmu diska :-)

Krásný rok 2011 přeje všem,
Heligona

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Nový rok!

Jak probíhal váš 1. leden 2011?

Co jste dělaly na Nový rok? Přihodily se vám nějaké zajímavé historky nejen 1. ledna, ale třeba během celých Vánoc či o Silvestru? Napište mi o tom k dnešnímu tématu! Pro jednu z vás přispěvatelek tu mám připravený krásný a velký dárek, který jsme si v redakci žertovně nazvali: „Do Nového roku s novým objemem!" Ano, tušíte správně, jde o vlasovou kosmetiku Schwarzkopf 2x PUSH-UP EFFECT. Pokud chcete tento dárek získat, nechť je váš příspěvek k tématu dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce. Zasílejte ho na adresu níže...

sch

Reklama