5ee34f6442d67obrazek.png
Foto: Shutterstock

„Zjistila jsem to před pár týdny tím nejhorším způsobem. Přistihla jsem je v naší ložnici přímo při činu, když jsem se nečekaně vrátila dřív domů. Manžel se omluvil a sestra beze slova odešla. Od té doby jsem s ní nemluvila a s manželem máme tichou domácnost,“
popisuje Lada nejhorší zážitek svého života.

Kdyby byla jen ona a manžel, pravděpodobně by neváhala s rozchodem. Jenže společně vychovávají čtyři děti ve věku šest, osm, deset a dvanáct let. Lada má výuční list a pracuje jako prodavačka ve večerce na malém městě. Ví, že v případě rozvodu by se horko těžko uživila.

„Myslím, že vlastní domácnost bych se čtyřmi dětmi asi neutáhla. Jsem dost finančně závislá na manželovi a pár tisíc, které by mu vyměřili jako alimenty, by mi asi moc nepomohly. Bydlíme v podnájmu. K rodičům jít taky nemůžu, protože sestra s nimi žije ve dvougeneračním domku, a stejně si nedovedu představit, že bych se po letech vrátila k mamince a tatínkovi. Navíc taťka má problémy se srdcem, takže se ani nechystám jim to říct. Celé dny jen brečím. Manžel kolem mě beze slova chodí, ale na rozvod se asi nevzmůže. Je zvyklý na jistý servis a nemá rád velké změny,“ svěřuje se Lada.

Ta si nedovede představit rozpad rodiny ani to, jak bude dále fungovat. K manželovi zatím pociťuje odpor. Tím, že se nevěra odehrála s její sestrou, by navíc tato situace mohla zasáhnout celou rodinu. Doteď byli totiž všichni zvyklí se pravidelně scházet. Rodinné oslavy se dosud nesly ve velkolepém duchu a scházelo se široké příbuzenstvo. Ladina sestra má navíc podobně staré děti, které si spolu rády hrály, a sestry si je navzájem často hlídaly.

„Je mi to trapné i vůči sestřinu manželovi, myslím si, že by měl vědět pravdu, ale já za ním rozhodně nepůjdu. Nejspíš to dopadne tak, že zatnu zuby a když bude manžel souhlasit, budeme vedle sebe žít jako spolubydlící. Alespoň na nějaký čas, než vymyslím, co s touhle hroznou situací dělat,“ uzavírá Lada své vyprávění. Žena se zatím svěřila jen nejlepší kamarádce, a kromě manžela a sestry nemá nikdo další ponětí, co se v jejich vztazích odehrálo.  

Čtěte také:

Reklama