62c6e5fee6a97obrazek.png

Lomnický štít

Kdo jede na Slovensko a nenavštíví Lomnický štít, jako by nebyl. Se svou nadmořskou výškou 2 634 metrů jde o druhou nejvyšší horu Vysokých Tater i Slovenska. Ale nebojte, na vrchol nemusíte, vlastně ani nemůžete jít pěšky, turistická stezka už sem oficiálně nevede, nahoru se ale dostanete pohodlně lanovkou ze skalnatého plesa. Ti největší odvážlivci si případně mohou zaplatit výstup s profesionálním horským vůdcem.

Na vrcholku si pak dejte v nejvýše položené kavárně kávu a nějaký ten zákusek, pro milovníky dobrodružství jsou zde dva apartmány, ve kterých můžete strávit i noc. A samozřejmě nezapomeňte na fotky, je odtud parádní výhled, celé Tatry máte jako na dlani.

62c6e5e2c8553obrazek.png

Chopok

Chopok je třetí nejvyšší hora Nízkých Tater, ze které se vám naskytne úžasný výhled na Vysoké Tatry, Liptov a údolí Hronu. Je součástí Jasné, největšího a nejznámějšího lyžařské střediska na Slovensku v Nízkých Tatrách, nicméně stojí za to vypravit se sem i v létě. 

62c6e5d3c7be5obrazek.png

Do výšky 2024 metrů nad mořem si vyjedete pohodlně lanovkou, dojdete sem však i po svých. Po cestě jistě potkáte volně pobíhající ovečky, které spásají travnaté sjezdovky. Na vrcholku si můžete dát občerstvení v luxusní restauraci Rotunda, vyfotit si pár fotek na Instagram a dolů sjet terénní tříkolkou nebo koloběžkou. Anebo samozřejmě opět lanovkou.

Dalším zajímavým zážitkem, který vřele doporučujeme, je Sky Picnic, kdy si můžete objednat projížďku kabinkou, ve které na vás čeká, jak už název napovídá, piknik. Během jízdy, která trvá 40 minut, můžete obdivovat krásy horského střediska anebo se věnovat občerstvení v podobě tapas, Prosecca, nealko nápojů i sladké tečky. 

62c6e5c3e2872obrazek.png

Tatralandia

Tatralandia je areálem vodní zábavy s ubytováním a zároveň jediným místem na Slovensku, kde si můžete vyzkoušet surfování na divokých vlnách. Během letní sezóny je vám k dispozici 14 bazénů s mořskou, termální i čirou vodou, 26 tobogánů a skluzavek, celodenní animační program i letní hudební akce.

V případě nepříznivého počasí je k dispozici celoroční hala Tropical Paradise, kde teplota neklesá pod 30 °C. A přes speciální fólii střechy Tropical Paradise se můžete opalovat celý rok, v létě či v zimě. Pro dospělé pak doporučujeme posedět si pod modrou oblohou s vodní dýmkou a nechat se unášet hudbou a břišními tanci orientálních tanečnic.

62c6e5b2cbe4dobrazek.png

Štrbské Pleso

Štrbské Pleso spolu s Tatranskou Lomnicí a Starým Smokovcem jsou tři nejznámější tatranské osady nabízející komplexní zázemí pro všechny milovníky turistiky a vysokohorského prostředí. Nástup na vysokohorské túry si klidně usnadněte moderními lanovkami, které vás vyvezou ze Štrbského Plesa pod Solisko, ze Starého Smokovce na Hrebienok nebo z Tatranské Lomnice na Skalnaté Pleso.

Mezi nejoblíbenější tatranské atrakce patří člunkování na Štrbském plese, které má 150letou tradici. Na novém molu máte k dispozici nejen dřevěné stylové pramice, ale také svatební člun nebo člun s proskleným dnem. Pro milovníky adrenalinu bude jistě zajímavá 3km jízda na horských kárách nebo koloběžkách z mezistanice Start do Tatranské Lomnice.

Rodiny s dětmi si mohou užít oblíbený festival Medvědí dny, který se letos uskuteční ve dnech 30. - 31. 7. na Hrebienku. Čekají vás interaktivní a edukativní programy, nebude chybět ani zábava a samozřejmě kouzelné výhledy na Lomnický štít. Energii pak můžete doplnit v moderní restauraci s kavárnou.

Tip na závěr: Ubytování v horách i ve vodních parcích s výhodnými benefity

Exkluzivní novinkou pro všechny hosty ubytované v hotelové síti TMR hotels v Jasné, Vysokých Tatrách a vodních parcích Bešeňová a Tatralandia jsou lanovky a vodní parky k pobytům zcela zdarma. Klienti, kteří si rezervují pobyt přes tmrhotels.com nebo gopass.travel, mají v ceně lanovky a vodní parky na každý den pobytu. Výhodou je, že klienti mohou uplatnit tyto benefit ve všech střediscích – Jasná, Vysoké Tatry, Bešeňová i Tatralandia.

Čtěte také:

Reklama