České hory zasypal sníh a všichni už se těší na pořádnou lyžovačku. Tu si navíc od ledna do března mohou rodiče s dětmi zpestřit v devíti lyžařských střediscích po celé České republice a šesti na Slovensku v Milka Funparcích. A protože Milka je tou nejjemnější čokoládou z pravého alpského mléka, nikoho jistě nepřekvapí, že letošní Milka Funparky se ponesou v duchu jemného chování na horách. Ve spolupráci s ambasadorkou Šárkou Záhrobskou bylo vytvořeno „Milka desatero jemného chování na horách“. Kromě toho Milka Funpark uspořádá fotosoutěž o nejoriginálnějšího sněhuláka. Více informací naleznete na stránce www.milkafunpark.cz.

milk

Milka desatero jemného chování na horách

1. Buď jemný k ostatním lyžařům, protože jemnost na sjezdovce se vyplácí.

2. Nikdy nejezdi rychleji, než jsi schopen zvládnout, a přizpůsob se okolním podmínkám.

3. Dávej pozor na lyžaře před sebou.

4. Předjížděj vždy s takovým odstupem, aby předjížděný měl pro svůj pohyb dostatek prostoru.

5. Důležité je se před rozjezdem pořádně rozhlédnout na všechny strany.

6. Když zastavuješ, tak pouze na přehledném místě.

7. Pokud spadneš, snaž se zvednout co nejrychleji, abys nezpůsobil další nehody.

8. Scházíš-li po sjezdovce, jdi po jejím okraji.

9. Značky jsou od toho, abychom se jimi řídili.

10. Pokud se někdo zraní, poskytni mu co nejrychleji první pomoc.

Tour po českých horách začne 14. ledna 2012 ve Vrchlabí a Milka Funpark postupně navštíví devět oblíbených horských středisek v České republice. Sezónu pak zakončí 10. a 11. března na Lipně. Kdo navštíví Milka Funpark, určitě nebude litovat. V lyžařských střediscích ve Vrchlabí, Malé Morávce, Studenově, Klínovci, Peci pod Sněžkou, Železné Rudě, Tanvaldském Špičáku, na Soláni a na Lipně bude díky značce Milka opravdu veselo. A abychom věděli, jak se chovat k ostatním v lyžařském areálu co nejjemněji, připravila Šárka Záhrobská pro malé i velké lyžaře desatero jemného chování na sjezdovkách. „Na sjezdovkách je důležité cítit se bezpečně. Každý by proto měl lyžovat pouze tam, kde to bezpečně zvládne a neohrozí ostatní lyžaře. A neměl by přeceňovat svoje síly,“ říká Šárka Záhrobská.
Důležité ale podle Šárky a zástupců našich národních parků není jen chovat se jemně k ostatním, ale i přímo k horám. „Chceme-li si zachovat hory krásné a plné zajímavých rostlin a dřevin, jezděme pouze na vyznačených trasách,“ dodává Šárka Záhrobská.

milk

Nezapomeňte si tedy s sebou na lyže přibalit dobrou náladu, spoustu pozitivní energie a zimní zábava s Milkou může začít. Těšit se můžete na různé hry a nepřeberné množství atrakcí. Pro rodiče i děti budou také k dispozici stany s občerstvením (čoko nápoj Milka, káva Jacobs, Tang, čaj). Podrobnější informace o letošním Milka Funparku naleznete od začátku ledna nejen na stránce www.milkafunpark.cz, ale i na Facebooku nebo Youtube.

Tourplan Milka Funpark 2012

  • Skiareál Termín
  • Vrchlabí 14. -15. 1. 2012
  • Malá Morávka - Karlov 21. - 22. 1. 2012
  • Studenov - Rokytnice 28. - 29. 1. 2012
  • Klínovec 4. - 5. 2. 2012
  • Pec pod Sněžkou 11. - 12. 2. 2012
  • Špičák Železná Ruda 18. - 19. 2. 2012
  • Tanvaldský Špičák 25. - 26. 2. 2012
  • Soláň - Sedlo 3. - 4. 3. 2012
  • Lipno 10. - 11. 3. 2012