Dokonce i odborníci malování v zimě přímo doporučují. Navíc tím zvládnete pokrýt také předvánoční úklid. Pokud vás tento trend zajímá a stejně jako mnoho dalších jste tak dlouho plánované a potřebné vymalování v létě nestihli, máte tento rok ještě šanci.

Proč je zrovna malování v zimě takovým trendem? „Je to logické. Lidé mají čas a tráví ho doma. Na rozdíl od léta, kdy si chtějí užít dovolenou či stihnout práci na zahradě, čas mezi svátky o Vánocích se nese spíš ve znamení domácího krbu,“ vysvětluje Radovan Cita, Technicko-obchodní zástupce značky Primalex. „I když se říká, že Vánoce by měly být časem pohody a klidu, většině lidí stačí na odpočinek pár dní a po chvíli potřebují nějakou změnu,“ dodává Radovan Cita.

Kromě toho má pozitivní vliv na malování v zimě i několik technických faktorů. Právě suchý vzduch v kombinaci s vytápěným pokojem představuje ideální podmínky pro malování. Nátěr schne značně rychleji, protože stěny jsou prohřáté, a životnost nátěru se prodlužuje. Přesto však nezapomínejte větrat, abyste měli v pokoji čerstvý vzduch a proces schnutí ještě urychlili. Rozhodně ale není třeba větrat po celou dobu, ani přespříliš topit.

Dalšími výhodami malování v zimě, pokud si chcete pozvat profesionálního malíře, je výrazně nižší cena i čekací lhůta, protože řemeslníci mají v zimě vždy podstatně více času.

Velkým adeptem na přemalování je vždy kuchyň. Představuje totiž místnost, kde musí stěny snášet extrémní podmínky – vysokou vlhkost, páru, mastnotu či fleky od oleje aj. Je proto dobré používat kvalitní barvy, které budou schopny tyto podmínky snášet. Ideální je také barva, která je omyvatelná – při jakémkoli znečištění stačí přejet špinavé místo vlhkým hadříkem a stěna vypadá zase jako nová. Další důležitou vlastností, které si musíme u barev pro takto náročnou místnost všímat, je otěruvzdornost.


Produktem, který výborně splňuje výše zmíněné podmínky, je barva Primalex Fortissimo. Svými vlastnostmi uspokojí i toho nejnáročnějšího spotřebitele. Její vysoká mechanická odolnost dokonale splňuje požadavky kladené na moderní interiérové nátěry z hlediska omyvatelnosti i úplné otěruvzdornosti. Současně s výbornou paropropustností a kryvostí (u barevných nátěrů) či bělostí (u bílých nátěrů) lze tuto barvu jednoznačně považovat za nejkvalitnější vnitřní malířský nátěr značky Primalex.

Více informací najdete na www.primalex.cz

Reklama