Motýlci v břiše, těšení se na toho druhého, lehká nervozita ze setkání, to vše je ona krásná zamilovanost. Ta ale časem vyprchá, bohužel. Pokud máte pocit, že váš vztah stojí na mrtvém bodě, nemáte aktuálně společné koníčky, máme pro vás tip. Začněte s drahou polovičkou cvičit. Proč? Na to se podívejte.

sport

Znovu se zamilujete

 • Ano, slyšíte správně. Díky dřepům, sklapovačkám, skákání přes švihadlo, můžeme opět zažehnout onu pomyslnou jiskru ve vztahu, která už sotva plápolá. Všichni víme, že během cvičení se z těla vyplavují endorfiny – hormony štěstí, které si budeme užívat společně. To vede k intimnějšímu sblížení. Navíc se vyhneme nudnému stereotypu. Nezatracujte tedy zpocené ruce polovičky ani jeho odér, když vás po společné hodince cvičení bude chtít obejmout či něco víc.

Znovu nalezená komunikace

 • Pokud máte pocit, že si už moc nepovídáte, soužití je tak nějak automatické, tak během společného cvičení se naučíte ztracené komunikace. Ta je tím nejdůležitějším v životě, nejen v tom osobním.“Při společné aktivitě, kterou koordinujete své pohyby, stejně dýcháte nebo v rytmu zvedáte závaží, začínáte s partnerem podvědomě neverbálně komunikovat. Určité výrazy v obličeji či letmá dotknutí pak pomáhají lidem cítit vzájemnou sladěnost,“ doplňuje Markéta Brožová trenérka fitness centra pro ženy Contours. Vznikne tak mezi vámi vlastně neviditelné, ale silné spojení, které je výhodné pro váš vztah i zdraví.

sport

Nenechte si ujít:

Pro lepší výsledky

 • Z psychologického a sociologického pohledu už pouhá přítomnost druhého člověka při cvičení ovlivňuje náš výkon. Snažíme se být silnější, zvládnout i cviky, na které bychom se samy vykašlaly. Přeci jen, jsme od přírody soutěživé a nechceme vypadat jako ty slabé ženušky, co nic nevydrží. Mimo jiné při společnosti partnera nastartujete svou výdrž na maximum a společně snadněji udržíme motivaci, která se po čase vytrácí. Suma sumárum, když budeme cvičit s drahou polovičkou mnohem rychleji se dostaví kýžené výsledky.

sport

Pro společný čas

 • A v neposlední řadě, budete mít opět nějaký společný koníček.

Cvičit v páru – lehko se to řekne, hůře dělá. Zde je potřeba dojít ke kompromisu. Co bychom měly vědět, než do toho půjdeme?

 • Naplánujte si a promyslete, co chcete cvičit, proč a na co přesně se chcete zaměřitNikdy nezapomeňte na rozehřátí svalů (výklusem, skákáním apod.)
 • Tempo volte vždy podle slabšího v páru, podle toho volte i cviky, zátěž, počet opakování a délku cvičení.
 • Hlídejte si navzájem techniku
 • Ubraňte se pocitu zklamání. Opravdu nemusíme být lepší než partner, nejde o souboj
 • Nepřeceňujte své možnosti a síly
 • Začněte jednoduchými cviky, aby bylo cvičení účinné a hlavně bezpečné
 • Cvičte zhruba 2x – 3x týdně půl hodiny až hodinu

Čtěte také: