Vzpomínáte na 70. léta a Helenu Vondráčkovou? Na přelom 80. a 90. let a Lenku Filipovou? Zavzpomínejte si s námi! Anebo ještě lépe, zajděte si zavzpomínat na koncert Vánoce v Opeře...

  Lenka Filipová

Lenka směřovala k hudbě už od dětství, narodila se totiž v hudební rodině, vystudovala pražskou konzervatoř, kytaru (nástroj, který k ní neodmyslitelně patří) studovala i na Mezinárodní akademii v Paříži. Proslavila se v roce 1980 písní Zamilovaná.

S Lenkou jsme uveřejnili obsáhlý rozhovor: Lenka Filipová: Nákupy si užívám

Jak to bylo... Prý se tomu říká láska

Jak to je... Je l' aime a mourir (Zamilovaná)

  Helena Vondráčková

Zazářila jako sedmnáctiletá v soutěži Hledáme nové talenty a září až dodnes – Helenka prostě nestárne. Jejímu nestárnutí samozřejmě napomáhá i řada plastických úprav. Vrásky si nedělá, ale co je nám do vzhledu, nás zajímá hlas. Helena se drží na vrcholu popmusic již úctyhodných čtyřiačtyřicet let!

Jak to bylo... Pátá

Jak to je... Dlouhá noc

Na koncertě Vánoce v Opeře vystoupí ale i další hvězdy jako Chinaski, Leona Machálková či Laďa Kerndl a mnozí další... Kromě hvězd popmusic se můžete těšit na divu Evu Urbanovou, sólistku Státní opery Janu Siberu nebo plzeňského tenora Jana Adamce. Interprety doprovodí Orchestr Státní opery Praha pod vedením dirigenta Františka Drse.

Více informací o vánočním benefičním koncertě Vánoce v Opeře, který se koná v pondělí 15. prosince ve Státní opeře Praha, najdete ZDE!

Lístky si můžete rezervovat například přímo v

Pokladně Státní opery Praha
Wilsonova 4, Praha 1 - Vinohrady
120 00 Praha - Vinohrady
telefon: 224 227 266
pondělí–pátek
10.00–17.30
sobota–neděle
10.00–12.00, 13.00–17.30

Večerní pokladna ve vstupním foyer divadla je otevřena hodinu před představením.

Výtěžek koncertu bude věnován Kontu BARIÉRY. Koncert tak pomůže zlepšit životy handicapovaných spoluobčanů a pomůže jejich plnohodnotnému zapojení se do společnosti.

SOUTĚŽ
Vyhrajte vstupenky na koncert Vánoce v opeře

Odpovězte nám na soutěžní otázku:

V kterém roce zazářila Helena Vondráčková v soutěži Hledáme nové talenty?

     a) 1961
     b) 1964
     c) 1967

Odpovědi vkládejte SEM! (klkněte)

Ze správných odpovědí vylosujeme tři výherce, kteří od nás obdrží po dvou lístcích na koncert Vánoce v Opeře. Soutěž ukončíme tento čtvrtek 11.12.2008 s úderem půlnoci. Sledujte proto páteční vydání, ve kterém najdete vyhlášení!

Rozklikněte si pozvánku!


Kdybyste měli vybrat jednu jedinou písničku naší popmusic a říct o ní, že je pro vás NEJ – která by to byla?

Reklama