Donedávna žila společenská Kristýna v celkem spokojeném vztahu se svým kolegou z práce. Bohužel v posledních dnech se cítí svým jinak milovaným přítelem nepřiměřeně využívána. Zní to sice neuvěřitelně, ale mohou prý za to zavřené restaurace a nařízená práce z domova.

5f98052661114obrazek.png
Foto: Shutterstock

Vím, že se to může zdát jako zanedbatelný problém, ale současné zavření restaurací způsobilo značnou nerovnováhu v mém partnerském vztahu a hlavně v mé finanční situaci,“ začíná své vyprávění upravená blondýnka, která žije se svým přítelem už nějaký čas ve společné domácnosti.

  • V těchto dnech - jako mnoho dalších - pracují oba z domova.

Jelikož jsme byli vždy pracovně vytíženi, řešili jsme naše stravování tou nejjednodušší možnou formou: ve všední dny jsme se stravovali v přilehlých restauracích v rámci zvýhodněných poledních menu, o víkendech a po večerech pak většinou doma. Abychom nějak rozumně oba na jídlo přispívali, přítel platil galantně restaurace, což navrhl sám, já pak platila nákupy jídla domů. A to také následně sama zpracovávala,“ popisuje dosavadní stav, který se rozplynul s aktuálními opatřeními.

  • Teď je vše jinak. Nikam nechodíme a stravujeme se převážně doma.

Ze začátku mi více vaření nějak nevadilo, i když mě to samozřejmě zdržuje v mé práci, ale vyřešila jsem to tak, že přes den dělám snadná a rychlá jídla, a teprve večer si to vynahradíme,“ popisuje svůj současný život Kristýna, která příteli několikrát navrhla, že by si mohli něco objednat hotového, ale vždy jí nějak vysvětlil, že teď by neměli zbytečně utrácet, protože není jisté, jak to v práci bude dál. A že dovoz hotových jídel vychází velmi nevýhodně a je to nepřiměřené vydání, zvlášť když tak báječně vaří.

Nejdřív mě jeho zodpovědnost k naší budoucnosti potěšila, ale pak mi došlo, že vlastně už pěknou řádku dnů platím vše já, a on neutratí ani korunu,“ mračí se a dodává, že když mu navrhla, aby přispěl na běžný nákup, odvětil, že přece ví, že mají jasná pravidla a že časem, až se restaurace otevřou, jistě vše snadno dorovná.

Kristýně přijde malicherné se v této pro všechny náročné situaci dohadovat o penězích, ale zároveň to v ní vře. Situace totiž může trvat ještě nějaký ten týden a ona nechce všechno platit a svého partnera v podstatě živit, když navíc vydělává více než ona a na domácí přípravě jídla se nepodílí.

Čtěte také:

Reklama