sazka3.jpg

Italský reprezentant Filippo Zana se stal vítězem letošního Závodu míru U23 Grand Prix Jeseník. V těžké a slunečné závěrečné třetí etapě, která měla start i cíl v Jeseníku a měřila 168 kilometrů, si bezpečně pohlídal svůj náskok, který si vybudoval v sobotní etapě končící na Dlouhých stráních.

sazka2.jpg

Ve vedoucí skupině přijel i český reprezentant Mathias Vacek, a to znamenalo udržené postavení v elitní desítce. Reprezentační kouč Tomáš Konečný byl tím pádem spokojen: „Chtěli jsme vyhrát etapu a někoho mít v desítce. Obojí se podařilo, proto bych naši účast hodnotil velmi pozitivně. Navíc jsme měli velmi mladý tým, všichni kluci mohou jet i příští rok. Je to nesmírně náročný etapák. Dokud není závod v cíli, tak není nic rozhodnuto.“

Tento profesionální závod letos poprvé sponzorovala loterní společnost Sazka, která zároveň darovala sedm BMX kol a helem dětem do Dětského domova Jeseník. Ihned po vyhlášení vítězů prologu závodu předal Václav Friedmann, ředitel komunikace Sazky, dar přímo dětem a řediteli domova. „Sportovního vybavení máme dlouhodobě nedostatek. Jsme za tyto věcné dary tedy opravdu vděční,“ řekl Filip Haltmar, ředitel Dětského domova Jeseník.

sazka1.jpg

Reklama